Nasze projekty wynikają z oczekiwań Polaków, w sprawach ważnych dla obywateli politycy powinni wznieść się ponad podziały, dlatego rząd zaprosił do współpracy opozycję, ale ta propozycja nie została podjęta - mówiła premier Beata Szydło podsumowując 100 dni działania swego rządu.
Rząd - powiedziała premier na piątkowej konferencji prasowej - zaprosił do współpracy opozycję, ponieważ jednym z ważnych celów jest to, żeby klasa polityczna potrafiła się wznieść ponad podziały i wtedy, kiedy jest sprawa ważna dla obywateli, żeby razem pracować. "Wszystkie projekty, które państwu zaprezentowałam, to są właśnie takie sprawy" - oceniła.
Te projekty to zapowiedziane w kampanii wyborczej i expose m.in. program "Rodzina 500 plus", zakaz odbierania dzieci rodzicom z powodu biedy, wprowadzenie 15 proc. CIT dla przedsiębiorców, wprowadzenie stawki wynagrodzenia za pracę 12 zł za godzinę, darmowe leki dla seniorów po 75 roku życia, ochrona polskiej ziemi, wprowadzenie tzw podatku bankowego, obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie kwoty wolnej od podatku.
"Są takie momenty, kiedy trzeba wznieść się ponad podziałami politycznymi i stanąć w jednym szeregu, żeby wspólnie przyjmować dobre prawo. Myśmy zaprosili opozycję do współpracy, ta współpraca nie została podjęta, powiem więcej - (opozycja) nie dała nam nawet tych symbolicznych 100 dni spokoju" - mówiła szefowa rządu.
Szydło powiedziała też, że projekty przedstawiane przez rząd i PiS wynikają z oczekiwań Polaków. "Stąd wzięła się zawartość niebieskiej teczki (..) to są głosy ludzi, których spotykaliśmy na trasie naszej drogi wyborczej, kampanijnej" - dodała.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.