"Rzeczpospolita": Modlitwa dla każdego

Młodzi i znani coraz częściej przełamują stereotyp, że modlitwa jest tylko dla starszych i zmęczonych życiem – dowodzi Tomasz P. Terlikowski na łamach „Rzeczpospolitej”.

Jacek Czachor i Krzysztof Hołowczyc wraz z grupą młodych kierowców ufundowali kapliczkę przy autostradzie A7 (trasa Gdańsk – Warszawa). Ks. Marian Midura na łamach „Rzeczpospolitej” chwali tę inicjatywę. Przekonuje, że wierzący nie będzie tylko narzekał na fatalny stan dróg, innych kierowców i policjantów, ale będzie działać i modlić się, by zmienić trudną sytuację.


Łódzki zespół „Iskra” – jak informuje „Rzeczpospolita” – wysyła na ulice wolontariuszy, którzy zachęcają do odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego. Akcję w zeszłym roku prowadzili w 111 miejscach miasta. W tym roku 29 września - w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki – zespół organizuje akcję „Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach świata”. Wolontariuszami „Iskry” są często studenci i harcerze – dowiadujemy się z „Rzeczpospolitej”.


Podobne akcje prowadzi wiele wspólnot charyzmatycznych. Ewangelizują, rozdają ulotki i zachęcają do wstępowania w szeregi wspólnot. Działają nie tylko w wielkich miastach, ale także w popularnych wakacyjnych kurortach.
Tomasz P. Terlikowski w swoim tekście na łamach "Rzeczpospolitej" zwraca również uwagę, że coraz częściej można spotkać ludzi modlących się na ulicach w konkretnych intencjach. Forum „Frondy” urządziło w rocznicę aborcji Agaty modlitwę przed siedzibą Agory i marsz modlitewny pod siedzibę Ministerstwa Zdrowia.


Coraz więcej znanych postaci publicznie manifestuje swoje przywiązanie do wiary. Poseł Jan Dziedziczak wybrał się z pielgrzymką na Jasną Górę, a Jan Pospieszalski, muzyk i dziennikarz, prowadzi scholę w dominikańskiej parafii na Służewiu.


Polacy są zaskoczeni, ale w krajach zachodnich często trwa modlitwa przed klinikami aborcyjnymi. Amerykanie idą jeszcze dalej, organizując modlitewne mitingi w obronie życia, ale również akcje wspólnego postu w intencji nawrócenia Ameryki – podsumowuje Terlikowski.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 1 2 3 4 5 6
4°C Sobota
dzień
4°C Sobota
wieczór
4°C Niedziela
noc
3°C Niedziela
rano
wiecej »