Młodzi i znani coraz częściej przełamują stereotyp, że modlitwa jest tylko dla starszych i zmęczonych życiem – dowodzi Tomasz P. Terlikowski na łamach „Rzeczpospolitej”.
Jacek Czachor i Krzysztof Hołowczyc wraz z grupą młodych kierowców ufundowali kapliczkę przy autostradzie A7 (trasa Gdańsk – Warszawa). Ks. Marian Midura na łamach „Rzeczpospolitej” chwali tę inicjatywę. Przekonuje, że wierzący nie będzie tylko narzekał na fatalny stan dróg, innych kierowców i policjantów, ale będzie działać i modlić się, by zmienić trudną sytuację.
Łódzki zespół „Iskra” – jak informuje „Rzeczpospolita” – wysyła na ulice wolontariuszy, którzy zachęcają do odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego. Akcję w zeszłym roku prowadzili w 111 miejscach miasta. W tym roku 29 września - w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki – zespół organizuje akcję „Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach świata”. Wolontariuszami „Iskry” są często studenci i harcerze – dowiadujemy się z „Rzeczpospolitej”.
Podobne akcje prowadzi wiele wspólnot charyzmatycznych. Ewangelizują, rozdają ulotki i zachęcają do wstępowania w szeregi wspólnot. Działają nie tylko w wielkich miastach, ale także w popularnych wakacyjnych kurortach.
Tomasz P. Terlikowski w swoim tekście na łamach "Rzeczpospolitej" zwraca również uwagę, że coraz częściej można spotkać ludzi modlących się na ulicach w konkretnych intencjach. Forum „Frondy” urządziło w rocznicę aborcji Agaty modlitwę przed siedzibą Agory i marsz modlitewny pod siedzibę Ministerstwa Zdrowia.
Coraz więcej znanych postaci publicznie manifestuje swoje przywiązanie do wiary. Poseł Jan Dziedziczak wybrał się z pielgrzymką na Jasną Górę, a Jan Pospieszalski, muzyk i dziennikarz, prowadzi scholę w dominikańskiej parafii na Służewiu.
Polacy są zaskoczeni, ale w krajach zachodnich często trwa modlitwa przed klinikami aborcyjnymi. Amerykanie idą jeszcze dalej, organizując modlitewne mitingi w obronie życia, ale również akcje wspólnego postu w intencji nawrócenia Ameryki – podsumowuje Terlikowski.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.