TVP zaprezentowała jesienną ramówkę

Jesienią w TVP widzowie zobaczą kilka nowych polskich seriali, pojawią się nowe odcinki znanych już produkcji, na antenę powrócą programy rozrywkowe i publicystyczne, przygotowano także zupełnie nowe propozycje. Telewizja Polska zaprezentowała w środę swoją nową ramówkę.

Ekranizacja bestsellerowej powieści Małgorzaty Kalicińskiej "Dom nad rozlewiskiem" w reż. Adka Drabińskiego z Joanną Brodzik w roli głównej, "Przystań" w reż. Filipa Zylbera o perypetiach kandydatów na ratowników WOPR, "Siostrzyczki" z Magdaleną Warzechą, Marią Pakulnis i Martą Lipińską o siostrach zakonnych - to niektóre z serialowych premier TVP1. Jak poinformowała na konferencji prasowej dyrektor Jedynki Iwona Schymalla, jesienią kontynuowane będą także starsze seriale: "Londyńczycy" i "Ojciec Mateusz". Widzowie zobaczą także nowe odcinki zagranicznych seriali "Zagubieni" i "Rzym".

Nowe odcinki popularnych seriali jesienią pokazywać będzie także TVP2: przygotowano drugie serie "Tancerzy" oraz "Czasu honoru"; widzowie Dwójki zobaczą także nowe odcinki piątej serii serialu "Dr House", kontynuowane będą seriale "Złotopolscy", "Barwy szczęścia" oraz "M jak miłość".

TVP1 przygotowała także nowy program rozrywkowy "Gotowi na ślub" - widowisko telewizyjne z udziałem par, które na oczach telewidzów przygotowują się do ślubu. Zastępca dyrektora TVP1 ds. artystycznych Roman Rogowiecki poinformował, że program robiony jest na licencji, ale nie będzie kończył się ślubem - tak jak w wersjach zagranicznych - żeby "nie deprecjonować małżeństwa". Nowe widowisko rozrywkowe proponuje także Dwójka. "Powiedz TAK" to program, w którym widzowie zapoznają się z przygotowaniami mężczyzn do zaręczyn. Jesienią TVP2 pokaże również program "Laskowik & Malicki Show" - rodzaj kabaretu literacko-muzycznego prowadzonego przez Zenona Laskowika i Waldemara Malickiego z towarzyszeniem Filharmonii Dowcipu.

Z okazji 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej Jedynka przygotowuje "Wielki Test z historii. 1939. Zaczęło się w Polsce". TVP1 proponuje także dwa nowe programy publicystyczne: "Koniec końców" oraz "Gorący temat". Teatr Telewizji pokaże jesienią cztery premierowe spektakle.

Jak podkreślił dyrektor Dwójki Krzysztof Nowak w jesiennej ofercie programowej TVP2 pojawią także się nowe pasma programów dokumentalnych, publicystycznych i edukacyjnych, "poszerzających zakres i formy realizacji misji telewizji publicznej". Dwójka zaprezentuje programy dokumentalne o tematyce historycznej i kulturalnej, z udziałem najwybitniejszych postaci polskiej kultury i nauki: prof. Leszka Kołakowskiego, ks. Józefa Tischnera, Gustawa Holoubka, Janusza Szpotańskiego oraz Tadeusza Konwickiego, na antenie pojawią się polskie filmy dokumentalne oraz nowy cykl programów publicystycznych pod wspólną nazwą: "Kwartet".

W październiku w ramówce TVP2 pojawi się nowe pasmo programów edukacyjnych "COGITO", w którym wyświetlane będą filmy i programy dokumentalne, filmy fabularne i widowiska teatralne tematycznie związanie z edukacją szkolną i akademicką.

Nową ofertę programową przygotowała również TVP INFO. Jak podkreślił szef tej anteny Jan Piński, w jesiennej ramówce pojawią się programy misyjne m.in. magazyn interwencyjno-informacyjny poświęcony niepełnosprawnym "niePotrzebni". TVP INFO przygotowała także program analizujący najważniejsze wydarzenia w polityce, gospodarce, kulturze i modzie z kobiecego punktu widzenia "U Fryzjera". Znane audycje np. "Poranek Info", "Info Dzień" oraz "Minął dzień" jesienią otrzymają nowoczesną formułę realizacyjną, wzbogacone zostaną krótkimi materiałami społeczno-poradnikowymi, takimi jak: kalendarium muzyczne, kultura, ciekawostki zakulisowe parlamentu europejskiego.

Od początku nowego roku szkolnego TVP Historia kładzie mocny akcent na edukację. Nowością jesienną jest pasmo edukacyjne "Lekcje historii w TVP" adresowane głównie do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jak poinformował szef stacji Tadeusz Doroszuk w jesiennej ramówce TVP Historia tematem dominującym będzie II wojna światowa. Specjalnie na tę okazję wyprodukowano cykl dokumentalny "Komunikaty wojenne", debaty oraz szereg filmów dokumentalnych i fabularyzowanych dokumentów.

Jesienią TVP Kultura zaprasza na spektakle Teatru TV, w tym m.in. na wrzesień ze Słowackim i październik z Witkacym oraz na muzyczną Tetralogię Wagnerowską i projekt Anny Sophie Mutter "Mozart". Stacja zaprezentuje także m.in. klasykę kina rosyjskiego, kino polskie, cykl "Więcej niż fikcja", czyli najszerzej dyskutowane filmy dokumentalne ostatnich lat oraz cykle "Panorama kina światowego" - najgłośniejsze współczesne fabuły z całego świata i "Kino jest sztuką" - ambitne filmy dla wymagającego widza.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MEDIA, RAMÓWKA, TVP

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
4°C Wtorek
noc
2°C Wtorek
rano
9°C Wtorek
dzień
11°C Wtorek
wieczór
wiecej »