CBA weszło do Zakładu Informatyki Lasów Państwowych

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli w czwartek do Zakładu Informatyki Lasów Państwowych - poinformował PAP Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA. Według LP działania dotyczą dwóch przetargów informatycznych z 2015 r.

Potwierdzam, że agenci CBA prowadzą działania w siedzibie centrum informatycznego LP w Sękocinie pod Warszawą - podał Kaczorek. "Agenci CBA zabezpieczają dokumenty przetargowe, dane elektroniczne, komputerowe, dotyczące postępowań na zamówienia publiczne na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie" - podkreślił.

"Sprawa dotyczy zakładu informatyki - zamówień na systemy informatyczne i sprzęt. Chodzi o podejrzenie przekroczenia uprawnień i tzw. zmowy przetargowej" - wyjaśnił Kaczorek.

CBA prowadzi też działania w miejscach pracy osób związanych z firmami informatycznymi - zaznaczył Kaczorek. "To wstępna faza śledztwa, nikt nie został zatrzymany i nikt jeszcze nie usłyszał zarzutów" - dodał

Rzeczniczka Lasów Państwowych Anna Malinowska powiedziała PAP, że sprawa dotyczy dwóch przetargów z zeszłego roku (najpóźniejszy był przeprowadzony w lipcu ub.r.), których wartość sięgała kilkuset milionów złotych.

"Funkcjonariusze CBA kopiują dokumenty, a także zabezpieczają dyski komputerów, osób które zasiadały w komisji przetargowej" - poinformowała.

O szczegółach sprawy nie chciał informować rzecznik prokuratury okręgowej w Warszawie Michał Dziekoński. "Rzeczywiście prowadzimy takie śledztwo, czynności CBA prowadzone są na nasze zlecenie, ale nie mogę na te chwilę powiedzieć czego to dotyczy, jakie czynności są wykonywane, ponieważ sprawa się toczy" - powiedział PAP rzecznik.

Zaznaczył, że dopiero po tym, jak prokurator zapozna się z wynikami tych czynności będzie mógł zastanowić się, czy informować o nich media, ale nie stanie się to raczej w tym tygodniu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  17°C Wtorek
  rano
  19°C Wtorek
  dzień
  21°C Wtorek
  wieczór
  19°C Środa
  noc
  wiecej »