Niespełna miesiąc po Niedzieli Środków Społecznego Przekazu dwa poznańskie wydawnictwa, W drodze i Święty Wojciech oraz radio Emaus organizują na krużgankach klasztoru oo. dominikanów w Poznaniu Dzień Mediów.
Dlaczego tak późno? "Czekaliśmy na poznańskich studentów - mówi ks. Maciej Karol Kubiak, redaktor naczelny radia Emaus.
- To spotkanie z dobrą książką i dobrą muzyką jest okazją nie tylko do wspólnego świętowania Dnia Mediów, ale również do przedstawienia się, przypomnienia że w Poznaniu istnieją dwa dobre wydawnictwa oraz dobre radio. A powinni się o tym dowiedzieć szczególnie studenci nowi, pierwszoroczni, którzy do Poznania dopiero zawitają. Stąd to lekkie opóźnienie - dodaje ks. Kubiak - które mamy nadzieję utrzymywać już każdego roku".
Czy to zapowiedź kolejnej cyklicznej imprezy w Poznaniu? Na razie najbliższa sobota, 10 października będzie okazją, aby pod hasłem "W drodze do Emaus ze Świętym Wojciechem" spotkać się i porozmawiać z zaproszonymi na krużganki dominikańskie gośćmi, m.in. Bogną Białecką, Janem Grzegorczykiem, Julią i Grzegorzem Kopala, ojcami Pawłem Kozackim i Wojciechem Prusem. Pojawi się również młodzież z Centrum Przygotowań do Spotkania organizowanego przez Braci z Taizě w Poznaniu i przypomni o grudniowym Europejskim Spotkaniu Młodych. Osoby pracujące w wydawnictwach i radiu rozegrają o godz.14 na boisku Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2, towarzyski mecz piłki nożnej.
Punktem kulminacyjnym dnia jest Msza św. w intencji wszystkich środowisk medialnych, którą celebrować będą m.in. księża z instytucji organizujących Dzień Mediów. Do wspólnej modlitwy zaproszeni są szczególnie rektorzy i studenci poznańskich uczelni. Po Mszy rozpocznie się koncert zespołu Rzeszów Klezmer Band.
Na terenach objętych konfliktami respektowane być powinno prawo humanitarne.
Organizatorzy zapowiadają, że będzie barwny, taneczny i pełen radości. Koniecznie posłuchaj!
Twierdzi, że byłby tam narażony na nadużycia i brak opieki zdrowotnej.
Przypada ona 13 dni po Wigilii u katolików, czyli 6 stycznia w kalendarzu gregoriańskim.
Sąd nakazał zbadanie możliwości popełnienia zbrodni wojennych przez żołnierza z Izraela.