Grzegorz Schetyna nowym szefem klubu PO

Klub PO wybrał w piątek Grzegorza Schetynę na swojego przewodniczącego. Schetynę poparło 186 członków klubu PO, przeciwnych było 16.

"Wielkie oczekiwanie, wielka praca, wielkie wyzwanie. Mam nadzieję, że dam radę" - powiedział nowy szef klubu tuż po wyborze.

Schetyna nie miał kontrkandydatów. "Zgłaszał mnie przewodniczący Donald Tusk, innych kandydatów nie było" - dodał Schetyna.

Jak poinformował, w przyszłym tygodniu będzie rozmawiał o kandydatach na wiceprzewodniczących klubu, a w kolejnym tygodniu, we wtorek, prezydium klubu zostanie wybrane. W piątek do dymisji podało się całe prezydium klubu PO.

"W czasie, kiedy ludzie ludzie będą - i słusznie - coraz bardziej wyczuleni na każde niestandardowe zachowanie nowy przewodniczący wie, że będzie szczególnie pod lupą. Każdy musi z tego wyciągnąć wnioski" - powiedział Tusk dziennikarzom po wyborze Schetyny.

Zdaniem Schetyny, klub Platformy ma ogromny potencjał. "Jest tu wielu nowych ludzi, którzy po dwóch latach mają bardzo dobry parlamentarny szlif, chciałbym to wykorzystać" - zaznaczył.

Pytany, czy będzie twardym kanclerzem, czy liberalnym szefem, Schetyna powiedział: "Jestem taki bardzo miękki, otwarty i taki będę też w klubie".

Poprzedni szef klubu Zbigniew Chlebowski pożegnał się ze swoją funkcją w związku z nieprawidłowościami w pracach nad tzw. ustawą hazardową; miał lobbować na rzecz biznesmenów z branży hazardowej.

W środę premier Donald Tusk poinformował, że z rządu odchodzi trzech ministrów, m.in. właśnie Schetyna - dotychczas wicepremier i szef MSWiA. Jego nazwisko pojawia się w materiałach CBA dotyczących sprawy hazardowej. Schetyna zapewnił, że nie ma z nią żadnego związku.

Tusk deklaruje, że darzy Schetynę pełnym zaufaniem. Decyzję o rekomendowaniu go na szefa klubu PO uzasadniał m.in. "bojem" o prawdę w sprawie afery hazardowej oraz o wiarygodność Platformy, jaki partia będzie musiała stoczyć teraz w Sejmie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KLUB, OPIS, PO, SCHETYNA, SEJM

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
21°C Niedziela
rano
28°C Niedziela
dzień
26°C Niedziela
wieczór
23°C Poniedziałek
noc
wiecej »