Palikot wiceszefem klubu PO?

Poseł Janusz Palikot poinformował w czwartek, że przyjął propozycję zostania wiceszefem klubu PO i ponownego kierowania sejmową komisją "Przyjazne Państwo".

Schetyna uzasadniając tę decyzję powiedział dziennikarzom, że zna Palikota od wielu lat i ceni jego aktywność oraz "dobre poczucie humoru". "Chciałbym, żeby był bliżej, to znaczy żeby był w prezydium, w tym ścisłym gronie prowadzącym klub parlamentarny" - podkreślił nowy szef klubu Platformy.

"Wiem też, że jest pracowity i wolę zbudować tak prezydium, że ludzie, którzy są aktywni, będą robili politykę w prezydium klubu, a nie na zewnątrz.(...) Wolę go mieć przy sobie, bo wiem, że jak z nim rozmawiam i opisujemy pewne rzeczy w polityce, to znajdujemy wspólny mianownik, a jeżeli on realizuje swoją własną politykę, to bywa to czasami kłopotliwe dla Platformy, a tego chcę uniknąć" - dodał Schetyna.

Ostateczny skład prezydium klubu musi zatwierdzić cały klub PO, który zbierze się w przyszłym tygodniu. Palikot dodał, że wiceszefem klubu ma być również Grzegorz Dolniak i trwają rozmowy z posłem Jarosławem Gowinem. Przyznał, że Gowin już raz odmówił zostania wiceszefem klubu, ale - dodał - jest ciągle namawiany, aby jednak objął tę funkcję.

Schetyna nie mówił o innych nazwiskach, natomiast poinformował, że prowadzi szereg rozmów na temat przyszłego składu prezydium. "Propozycje będę miał we wtorek i chciałbym dokonać tych wyborów jeszcze w przyszłym tygodniu, w czasie posiedzenia Sejmu, pewnie w środę lub w czwartek" - zaznaczył.

Zgodnie z klubowym regulaminem, klub PO liczy maksymalnie 6 wiceprzewodniczących. Nieoficjalnie politycy Platformy mówią, że obok Palikota, Dolniaka i Gowina do prezydium mają wejść Sławomir Nowak i Rafał Grupiński - dotychczasowi ministrowie z Kancelarii Premiera, ale nie jest przesądzone, czy rzeczywiście przejdą do Sejmu.

"Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Na teraz decyzja jest taka, że Nowak i Grupiński wracają do Sejmu, ale miał też przecież wrócić Paweł Graś, a zostaje rzecznikiem. Wariant +B+ jest taki, że prezydium uzupełnią dotychczasowi wiceszefowie klubu, czyli Waldy Dzikowski, Sławomir Rybicki i Andrzej Czerwiński" - powiedział PAP rozmówca z władz partii.

Nowy szef klubu PO zapowiedział powołanie rzecznika prasowego klubu. "Chciałbym, żeby był rzecznik prasowy klubu, bo byłoby mi wtedy łatwiej, gdyby był ktoś do bezpośredniego kontaktu (z mediami)" - powiedział Schetyna.

Pytany jak będzie wyglądał klub pod jego przewodnictwem powiedział, że chciałby, aby było w nim "więcej dyskusji i polityki". "Chcę wykorzystać, że jest to klub senatorski i poselski. Chciałbym, żeby te kluby też osobno pracowały, żeby był czas na spotkanie z prezydium i rozmowy na temat bieżących rzeczy, ale też na temat polityki, strategii i przyszłości" - podkreślił szef klubu PO.

Pytany, kto będzie kandydatem Platformy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, odparł, że w maju podczas konwencji wyborczej PO zapadnie ostateczna decyzja. "W maju będzie decyzja. Na dzisiaj wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że będzie to premier Tusk, ale jak będzie, to konwencja 9 lub 16 maja zdecyduje o tym" - podkreślił Schetyna.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KLUB, PALIKOT, PO, SEJM

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
28°C Sobota
wieczór
25°C Niedziela
noc
20°C Niedziela
rano
27°C Niedziela
dzień
wiecej »