Po śmierci matki przyrzekła przed obrazem Serca Jezusa nieść pomoc potrzebującym bez względu na wyznanie, narodowość i płeć.
Patronką 14 listopada jest bł. Maria Luiza Merkert, dziewica.
Urodziła się 21 września 1817 r. w Nysie na opolszczyźnie. Po śmierci matki wraz z Franciszką Werner oraz Klarą Wolff poświęciła się pomocy opuszczonym chorym i bezdomnym w Nysie. Po Mszy św. 27 września 1842 r. kobiety złożyły przed obrazem Serca Pana Jezusa w nyskim kościele św. Jakuba i św. Agnieszki akt oddania - zobowiązały się nieść pomoc potrzebującym bez względu na wyznanie, narodowość i płeć.
Mówi o. Stanisław Tasiemski, dominikanin.
W Nysie Maria Luiza Merkert wybudowała dom macierzysty, a pod jej kierownictwem powstało 90 domów zakonnych, 12 szpitali i wiele domów opieki aż w 9-ciu diecezjach. 7 czerwca 1871 roku papież Pius IX udzielił aprobaty założonemu przez nią zgromadzeniu.
Zmarła w opinii świętości 14 listopada 1872 w Nysie. W chwili śmierci matki założycielki zgromadzenie liczyło 465 sióstr w 87-miu domach.
30 września 2007 r. w Nysie odbyła się uroczystość beatyfikacyjna, której przewodniczył delegat papieża Benedykta XVI, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Watykanie, kard. Jose Saraiva Martins.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.