Bp Mazur: Kiedy zawierzymy Bogu i Maryi, rok będzie szczęśliwy

W noc sylwestrową, o północy bp Jerzy Mazur przewodniczył Mszy św. w katedrze ełckiej, podczas której wraz z bp Romualdem Kamińskim, przybyłymi kapłanami oraz wiernymi modlił się w intencjach pokoju i ojczyzny.

Hierarcha zachęcał: „wchodząc w Nowy Rok, prośmy Ducha Świętego, byśmy mogli uczyć się od Maryi postawy modlitwy i kontemplacji przed Bogiem tego, co niesie codzienne życie. Byśmy myśleli o Bogu i by On zawsze był w naszym życiu na pierwszym miejscu. Słuchajmy Boga jak Maryja i dochowujmy Mu wierności, jak Maryja”.

Biskup także nawiązał do hasła duszpasterskiego: „idźcie i głoście”. „Nie wstydźmy się mówić o Bogu, nie lękajmy się nieść Boga na peryferie. Rozmawiajmy o Bogu w rodzinach, a także w miejscu pracy. Pomagajmy tym, którzy utracili wiarę, aby mogli ją odzyskać, aby i oni doświadczyli obecności Boga w swoim życiu” – mówił do zgromadzonych ełczan.

Bp Mazur Maryję i betlejemskich pasterzy postawił za wzór budowniczych pokoju. „Wchodząc w Nowy Rok naśladujmy postawę Maryi i pasterzy, a wtedy będziemy odważnymi twórcami pokoju. Bo wszystko jest możliwe, jeśli zwracamy się do Boga w modlitwie” – zapewniał biskup.

Nawiązując do wydarzeń z kraju Biskup Ełcki powiedział: „Chrystus wzywa nas do budowania pokoju. Budujmy go poprzez małe gesty, poprzez modlitwę i działanie. Nasza Ojczyzna potrzebuje pokoju, pojednania i wybaczenia. Polska potrzebuje wewnętrznego pokoju, współpracy wszystkich politycznych sił. Dlatego też modlitwę w intencji Ojczyzny podjęła diecezja ełcka. Wypraszajmy rządzącym umiejętność przebaczenia, pojednania i dialogu”.

Biskup życzył wiernym na Nowy Rok: „niech was Pan błogosławi i strzeże, niech Pan rozpromienia swe oblicze nad wami, niech was obdarzy swą łaską, niech zwróci ku wam swoje oblicze, niech was obdarza pokojem. Niech każdy dzień Nowego Roku będzie obfity w Boże błogosławieństwo”. Dzień 1 stycznia jest Światowym Dniem Pokoju.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  20°C Poniedziałek
  rano
  26°C Poniedziałek
  dzień
  26°C Poniedziałek
  wieczór
  23°C Wtorek
  noc
  wiecej »