Ks. prof. kpt. Marcin Hintz został ewangelickim biskupem wojskowym zastępując bp. Ryszarda Borskiego, któremu skończyła się 10-letnia kadencja.
Ks. prof. kpt. Marcin Hintz urodził się w 1968 r. w Warszawie. W latach 1987-92 studiował teologię ewangelicką na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej oraz w latach 1988-93 filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Następnie w latach 1993-94 przebywał na stypendium doktoranckim na Uniwersytecie w Bonn (Niemcy). W 2001 r. obronił doktorat na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w 2001 r. Od 1991 r. pracuje tam w Katedrze Teologii Systematycznej na stanowisku asystenta, od 2001 r. adiunkta, a od 2003 p.o. kierownika Katedry. W 2008 r. zdobył stopień doktora habilitowanego na podstawie rozprawy pt. „Etyka ewangelicka i jej wymiar eklezjalny. Studium historyczno-systematyczne”. Ponadto jest autorem wielu artykułów naukowych z dziedziny teologii, etyki ewangelickiej oraz ekumenizmu.
Ordynowany w 1995 r. na duchownego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, w latach 1995-98 był wikariuszem w Żyrardowie, następnie w latach 1998-2001 ewangelickim kapelanem wojskowym i dziekanem Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych MSWiA, od 2000 r. jest proboszczem w Częstochowie.
Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe zostało reaktywowane w 1995 r., po 45 latach przerwy w okresie PRL, kiedy to prowadzenie posługi duszpasterskiej wśród żołnierzy nie było możliwe. Swoją służbą duszpasterską obejmuje nie tylko luteran, ale na podstawie porozumień zawartych z Kościołami: Ewangelicko-Reformowanym, Ewangelicko-Metodystycznym, Chrześcijan Baptystów i Adwentystów Dnia Siódmego dociera także do związanych z wojskiem wiernych należących do tych Kościołów.
Ewangelickie duszpasterstwo wojskowe przybliża Ewangelię i wynikającą z niej etykę wojskową żołnierzom zawodowym. Swoim oddziaływaniem obejmuje też cywilnych pracowników wojska oraz ich rodziny. Kapelanie prowadzą spotkania i prelekcje dla żołnierzy, odprawiają ewangelickie nabożeństwa wojskowe, organizują seminaria i konferencje dla podchorążych i kadry, biorą też udział w uroczystościach wojskowych i państwowych. Ponadto odwiedzają żołnierzy służących w misjach pokojowych i stabilizacyjnych poza granicami Polski.
Niepokój budzą zapowiedzi redukcji liczebności amerykańskich wojsk w Europie.
Sąd ws. prowokacji wobec ks. Popiełuszki chce przesłuchać zastępcę dyr. Departamentu IV MSW
Decyzja wywołała oburzenie wśród części lokalnej społeczności.
Nabożeństwo drogi krzyżowej znane w dzisiejszej formie - 14 stacji - sięga XVII w.
Będzie z tego m.in. 40 tys. świątecznych paczek dla potrzebujących.
Pełnił posługę biskupa pomocniczego archidiecezji łódzkiej przez ponad 25 lat.