Przełożony generalny marianów o. Jan M. Rokosz MIC wydał dekret zatwierdzający nową obowiązującą wersję herbu zgromadzenia.
W styczniu bieżącego roku historyk i artysta plastyk Tomasz Steifer, członek Polskiego Towarzystwa Heraldycznego, na życzenie Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP opracował projekt herbu zgodny z zasadami heraldyki.
Autor umieścił na tarczy herbowej postać Maryi Niepokalanej, która stanowi godło marianów nieprzerwanie od 1723 r. (zmieniały się jedynie poszczególne wyobrażenia – formy graficzne). Godło – postać Patronki zgromadzenia Niepokalanie Poczętej Maryi, trzymającej w prawej ręce kwiat lilii, stojącej na półksiężycu i depczącej stopą głowę węża oraz otoczonej promieniami ukształtowanymi w formie mandroli – nawiązuje do dawnych wyobrażeń obecnych m.in. na pieczęciach zakonu. Wokół głowy Maryi widnieje 10 gwiazd nawiązujących do Reguły 10 Cnót NMP, która przez ponad 200 lat obowiązywała marianów. Niepokalana przedstawiona jest jako brzemienna.
Tarcza herbowa to uproszczony barokowy kartusz nawiązujący do metryki zakonu powstałego w 1673 r. oraz stanowiąca jedność stylu z godłem. Na herb składa się jeszcze wstęga z hasłem Zgromadzenia Pro Christo et Ecclesia (Za Chrystusa i Kościół), nadanym marianom przez ich Odnowiciela – bł. Jerzego Matulewicza.
Projekt herbu odpowiada opisowi zawartemu w Deklaracji kapituły generalnej zgromadzenia z 1999 r. i stwierdzającemu, jak powinien wyglądać mariański symbol graficzny. Opracowanie nowej formy herbu symbolicznie wpisuje się w obchody 100. rocznicy odrodzenia i reformy Zgromadzenia Księży Marianów.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.
W środę odbyło się kilka pogrzebów ofiar, wśród których były całe rodziny.
Na to trzydniowe, międzynarodowe spotkanie przybędzie ok. 30 osób z Polski.