„Szkoła z wizją”. Pod takim hasłem odbył się w Toledo X Kongres Szkół Katolickich. Wzięło w nim udział ponad 700 osób z całej Hiszpanii, reprezentując środowiska szkolne i kościelne.
Przez trzy dni uczestnicy kongresu zastanawiali się m. in. nad stanem wychowania katolickiego w świecie laickim, zmianami, jakie nastąpiły w społeczeństwie, nad tym, co zrobić, aby uczniowie, którzy ukończą szkołę byli dojrzali pod względem zawodowym, emocjonalnym i duchowym oraz jak powinny wyglądać „organizacje z wizją”.
„Hasło kongresu podkreśla fakt, że szkoły katolickie mają nie tylko odpowiedzieć na obecne wyzwania, ale powinny przygotować z wyprzedzeniem odpowiedzi na te, które pojawią się jutro – mówi Carlos Ruiz, organizator kongresu. – Szkoła jest miejscem, gdzie rodzi się społeczeństwo przyszłości i spoczywa na niej duża odpowiedzialność, aby dać mu niezbędne przygotowanie, szczególnie w świecie nieustannych zmian. Chcemy pokazać na tym kongresie, że nasze szkoły katolickie mają wizję przyszłości, że nie zatrzymują się na dzisiaj, ale analizują, studiują i patrzą w przyszłość, ponieważ nasi obecni uczniowie staną oko w oko z wyzwaniami, jakie przyniesie przyszłość” – podkreślił Carlos Ruiz.
Kongres Szkół Katolickich odbywa się co dwa lata. Jego celem jest debata nad tematami, które budzą niepokój sektora edukacyjnego, oraz dawanie niezbędnej formacji. Poprzednie kongresy odbyły się w Madrycie (5), Saragossie (1), Valladolid (1), Sewilli (1) i Walencji (1).
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.