Utwory muzyczne, fotografie i ośmiominutowy film dokumentalny zawiera multimedialny album "Jan Paweł II z Wojskiem Polskim". Autor albumu płk Adam Buszko zapowiedział, że w połowie przyszłego roku ukaże się książkowa wersja.
Płk Buszko w rozmowie z PAP podkreślił, że ukazanie się publikacji zbiegło się w czasie z oczekiwaniem na zakończenie procesu kanonizacyjnego. Zaznaczył, że album ma też służyć promocji Wojska Polskiego.
Publikacja ukazuje związki Ojca Świętego z Wojskiem Polskim, począwszy od wczesnego dzieciństwa (ojciec Karola Wojtyły był oficerem WP) przez czasy szkolne i studenckie, okres kapłańskiej posługi w Krakowie aż po moment wyboru na Stolicę Piotrową. "Bardzo wyraźnie przewija się w nim motyw żołnierskiej służby drugiemu człowiekowi, służby jako świadectwa miłości" - podkreślił płk Buszko.
Najobszerniejszy rozdział publikacji - "Świadectwa", jest poświęcony spotkaniom papieża z polskimi żołnierzami i zawiera przemówienia, które Ojciec Święty kierował do mundurowych podczas całego pontyfikatu.
Słowom papieża towarzyszy muzyka Fryderyka Chopina w wykonaniu najwybitniejszych polskich pianistów. Nagranie zawiera również pieśni patriotyczne i religijne. Są też pozycje, które powstały po śmierci Jana Pawła II: "Zostań z nami" i nowa zwrotka ulubionej pieśni papieża "Barka" w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP.
"Album został wzbogacony o reportaż filmowy ze spotkania Jana Pawła II z Wojskiem Polskim w Zegrzu Pomorskim 2 czerwca 1991 roku i z pożegnania papieża w Krakowie 9 czerwca 1991 roku. Są także nagrania dźwiękowe fragmentów przemówień i homilii, wygłoszonych przez Jana Pawła II podczas pielgrzymek do Ojczyzny, wskazujących drogę miłowania Boga i Ojczyzny" - podkreślił płk Buszko.
Płytę wydały Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego i Departament Wychowania i Promocji Obronności MON.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.