40 tys. osób na koncercie "Jednego Serca Jednego Ducha"

Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” w Rzeszowie jest zaliczany do największych koncertów uwielbienia Pana Boga w Europie. Każdego roku w uroczystość Bożego Ciała do Rzeszowa przyjeżdża coraz więcej uczestników. W tegorocznym, 15. koncercie, zdaniem organizatorów, uczestniczyło około 40 tys. osób.

15 czerwca 2017 r. o godz. 19.00 w Parku Sybiraków w Rzeszowie rozpoczął się 15. koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. Zebranych przywitali pomysłodawcy i organizatorzy koncertu – ks. Andrzej Cypryś – dyrektor Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie i ks. Mariusz Mik – proboszcz parafii św. Stanisława Męczennika w Boguchwale. W koncercie uczestniczył bp Jan Wątroba – ordynariusz rzeszowski, bp Kazimierz Górny – senior diecezji rzeszowskiej i bp Stanisław Jamrozek – biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej. Na koncert przyjechali ojcowie paulini z Jasnej Góry, którzy w związku z trzechsetną rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej przywieźli do Rzeszowa kopię cudownego obrazu z Jasnej Góry.

Gośćmi specjalnymi koncertu byli rodzice prezydenta RP Andrzeja Dudy: Jan Duda i Janina Milewska-Duda. W koncercie uczestniczyły władze samorządowe i wojewódzkie.

Koncert tradycyjnie prowadził Jan Budziaszek. W tym roku, oprócz wielu znanych w Rzeszowie artystów (m.in. Marcina Pospieszalskiego, Lidii Pospieszalskiej, Tamary Przybysz, Joachima Mencla i Leopolda Twardowskiego) wystąpili: Andrzej Lampert, Tomas Celis Sanchez, Diakonia Tańca Wspólnoty Radości Paschalnej, zespół iGramy z Pokusą oraz Stan Fortuna – franciszkanin polskiego pochodzenia znany z ewangelizowana przy pomocy muzyki w nowojorskim Bronxie. Wykonawcom towarzyszyli muzycy z Filharmonii Podkarpackiej i uczniowie rzeszowskich szkół muzycznych oraz chór „Jednego Serca Jednego Ducha”. Kierownikiem muzycznym koncertu był Marcin Pospieszalski.

Organizatorem koncertu jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej przy współpracy: Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Rzeszowskiej, Duszpasterstwa Akademickiego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Rycerzy Kolumba i Związku Strzeleckiego Strzelec. Patronat honorowy sprawowali: Biskup Rzeszowski, Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Koncert był transmitowany przez Telewizję Trwam, kanał YouTube, Facebook, Rzeszów na Żywo.pl, Katolicką Telewizję Serbinów oraz przez rozgłośnie radiowe: Katolickie Radio Via, Radio Fara i Radio RDN.

«« | « | 1 | » | »»
 • Joa
  16.06.2017 14:33
  Uwielbienie to radość i stawianie w Centrum Boga. Spotkanie z Bogiem dotyka emocji. Doświadczam tego na Eucharystii, Adoracji czy właśnie uwielbieniu. Bóg stworzył człowieka z rozumem i emocjami i chce, aby zarówno rozum jak i emocje były mu poddane, a to właśnie się dzieje na uwielbieniu, kiedy cała ja, rozumowo, bo taka jest moja wola, aby być i uwielbiać, wbrew temu, że czasem nie wszystko układa mi się w życiu, ale właśnie chcę uwielbić Boga i radować się Nim, pomimo tego czego mi brak.
 • Joa
  16.06.2017 16:01
  Pytanie do wszystkich na "nie" - czy np w relacji do swoich miłości życiowych, żon, mężów, rodziców itd, czy angażują tylko rozum..., w stylu wierność, bo tak trzeba, czy może starają się być cali w tej relacji miłości, także z emocjami, czy starają się także o to miłość, której na imię czułość, dobroć, troska, czy są empatyczni.
 • wojtek303
  16.06.2017 16:17
  Wspaniała celebracja Bożego Ciała, chwała Panu.
 • Ela
  17.06.2017 01:10
  Z własnego doświadczenia wiem doskonale, że nie można powiedzieć o koncercie, że jest budowany na emocjach i wzruszeniach. To miesiące ciężkiej pracy i ogrom wytrwałej modlitwy. Organizatorzy, chór, zespół, orkiestra - to jedna wielka rodzina i wspólnota. Budowanie takiego dzieła nie byłoby możliwe gdyby Bóg nie był trwałym fundamentem. Wiara i relacja, nie chwilowa emocja. To wielka radość stworzenia wyrażona muzyką i tańcem na cześć Pana! Król Dawid robił to samo ;)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  1°C Piątek
  dzień
  1°C Piątek
  wieczór
  -2°C Sobota
  noc
  -3°C Sobota
  rano
  wiecej »