20 lipca startują we Wrocławiu Igrzyska Sportów Nieolimpijskich - The World Games 2017. Na miesiąc przed imprezą rozeszło się ponad 70 tysięcy wejściówek. Na część dyscyplin zostały już tylko pojedyncze bilety.
Największą popularnością wśród kibiców Igrzysk Sportów Nieolimpijskich cieszą się żużel, futbol amerykański, gimnastyka, latające dyski, snooker i squash. Na te ostatnią konkurencję w sprzedaży zostały już tylko pojedyncze bilety, dlatego chętni do zobaczenia najlepszych na świecie w tej dyscyplinie powinni się pospieszyć. Nie ma już natomiast szans na wejściówki na pływanie w płetwach. Zmagania na pływalni przy ul. Wejherowskiej obejrzy komplet widzów.
- Im bliżej rozpoczęcia zawodów, tym zainteresowanie kibiców TWG 2017 rośnie. Widzimy to po dynamice sprzedaży biletów. Kluczowe przy ustalaniu ich ceny było to, żeby jak najwięcej osób mogło pozwolić sobie na uczestniczenie w wydarzeniu sportowym z całą rodziną. Sprzedają się nawet wejściówki na dyscypliny, gdzie wielkiej frekwencji się nie spodziewaliśmy - zaznacza Marcin Przychodny, prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego.
Dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko poszczególne sporty, ale także spektakularna ceremonia otwarcia TWG 2017, która rozpocznie się 20 lipca o godzinie 19. Na trzech scenach zbudowanych na Stadionie Miejskim przy al. Śląska zaprezentuje się aż 400 artystów, w tym orkiestra symfoniczna, grupy taneczne i popularni piosenkarze. Publiczność będzie mogła podziwiać również przygotowaną z wielkim rozmachem opowieść o gościnnym Wrocławiu i widowiskowa defiladę sportowców ze 112 krajów świata.
Gratką dla fanów muzyki jest dodatkowa pula biletów na płytę boiska, która właśnie trafiła do sprzedaży. To ukłon organizatorów w stronę osób, które chcą być w centrum wydarzeń i mieć na wyciągnięcie ręki występujące na scenie gwiazdy: Kamila Bednarka, Igora Herbuta z zespołem Lemon, Dawida Kwiatkowskiego, Natalię Sikorę i duet BeMy.
- Muzyka zawsze towarzyszy mi podczas aktywności fizycznej. Jest pewnego rodzaju motywatorem, który zagrzewa do pokonywania własnych słabości. Dotyczy to zarówno sportowców, artystów jak i wszystkich innych ludzi mających muzykę w sercu. To dla mnie wielkie wyróżnienie, móc zaśpiewać dla sportowców i widzów podczas ceremonii otwarcia The World Games 2017. To wszystko już 20 lipca w przepięknym Wrocławiu. Mieście, które uwielbiam i zawsze tu wracam z wielką sympatią. Nie może Was tam zabraknąć - zaprasza Kamil Bednarek.
Dużą atrakcją będzie hiphopowa uwertura Orkiestry Symfonicznej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu pod batutą Radzimira Dębskiego - Jimka. Muzycy zajmą miejsce na scenie górnej, tuż pod dachem stadionu. Steve Nash i jego zespół złożony z 7 dejayów – Turntable Orchestra - stworzą muzykę, która będzie tłem podczas oficjalnej prezentacji sportów z programu TWG 2017. Nie zabraknie zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz, którzy po raz pierwszy wykonają oficjalną piosenkę TWG 2017 w języku angielskim - "Run". Premiera polskiej wersji - "Biegnij" - miała miejsce już w połowie czerwca. W programie jest również przygotowana z wielkim rozmachem opowieść o gościnnym Wrocławiu i spektakularna defilada sportowców ze 112 krajów świata.
Sprzedaż biletów będzie prowadzona do momentu zakończenia 20. Światowych Igrzysk Sportowych, jednak miłośnicy sportu powinni jak najszybciej zdecydować się na zakup wejściówek. Kibice mogą wybierać spośród 31 dyscyplin, w których rywalizować będzie ponad 3,5 tys. zawodników.
Na chętnych wciąż czekają bilety, dzięki którym będą mogli zobaczyć m.in. reprezentację Stanów Zjednoczonych w futbolu amerykańskim, wyjątkową rywalizację wspinaczy na pl. Nowy Targ, z polskim mistrzem Świata, Marcinem Dzieńskim na czele, czy tez zmagania w piłce ręcznej plażowej. (reprezentacja Polski kobiet właśnie wywalczyła srebrny medal na mistrzostwach Europy w Chorwacji)
Wejściówki najłatwiej kupić odwiedzając stronę internetową ebilet.pl.
Zobacz teledysk z oficjalną piosenką The World Games 2017.
J&J MUSICART
Varius Manx & Kasia Stankiewicz - Biegnij - (THE WORLD GAMES 2017)
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.