Abp Hoser: Cudowne uzdrowienia to codzienność Kościoła

Ordynariusz warszawsko-praski w przeddzień rekolekcji Jezus na Stadionie o tym, jak Bóg uzdrawia dzisiaj.

W wywiadzie, którego abp Henryk Hoser udzielił Polskiej Agencji Prasowej w przeddzień rekolekcji "Jezus na Stadionie"  czytamy m. in. o fenomenie cudownych uzdrowień, których Bóg dokonuje w Kościele dzisiaj. Ordynariusz warszawsko-praski zapytany o świadectwa uzdrowień i stanowisko Kościoła na ich temat mówi wprost:

- Oczywiście, że cudowne uzdrowienia są możliwe. Przecież w Kościele są sakramenty uzdrowienia. Wystarczy przejrzeć księgi rejestrujące intencje mszalne w parafiach - co najmniej połowa to prośby o uzdrowienie z różnych chorób. Czy księża przyjmowaliby te intencje, gdyby nie wierzyli, że Bóg chce dziś uzdrawiać? - pyta abp Hoser - Kościół otrzymał moc uzdrawiania od Jezusa; On nam to obiecał, kiedy powiedział apostołom: "w Imię Moje będziecie uzdrawiać chorych i wypędzać złe duchy". Cudowne uzdrowienia to w Kościele codzienność, chociaż czasami o tym zapominamy - kontynuuje hierarcha.

Równocześnie abp Hoser podkreśla, że nie należy wiązać cudownych uzdrowień z konkretnymi kapłanami czy liderami wspólnot charyzmatycznych, bo tym, który uzdrawia jest Bóg, który dokonuje tego na różne sposoby - czasami za pośrednictwem modlitwy konkretnych osób, jak np. o. Bashobory:

- To nie jest tak, że tylko na rekolekcjach z o. Bashoborą Bóg uzdrawia. Są przypadki osób, które zostały uzdrowione w czasie modlitwy w kościele parafialnym podczas zwykłej mszy św. Tyle tylko, że te przypadki nie są tak szeroko nagłaśniane i publikowane. Często po prostu nikt się o nich nie dowiaduje. Akurat dzisiaj wysłuchałem świadectwa pewnego człowieka, który został uzdrowiony w małym kościółku we Francji, w którym modlił się całkiem sam. Tam nie było o. Bashobory, nie było w ogóle nikogo - podkreśla arcybiskup.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
17°C Niedziela
noc
13°C Niedziela
rano
16°C Niedziela
dzień
15°C Niedziela
wieczór
wiecej »