„Pragniemy nadal pogłębiać zaufanie między Taizé a Kościołem w Polsce” – powiedział KAI przeor ekumenicznej wspólnoty z Taizé, br. Alois. Wyraził wdzięczność biskupom, którzy bardzo licznie przybyli na 32. Europejskie Spotkanie Młodych w Poznaniu.
Br. Alois zaznaczył, że ogromne wrażenie wywiera na nim liczna obecność kardynałów i biskupów, którzy przybyli do Poznania. Są to nie tylko hierarchowie z Polski, ale także innych krajów: z Francji, Włoch, Belgii czy Holandii. Dotychczas na żadne spotkanie nie przybyło ich tak wielu. „Dla nas jest to znak zaufania, jakie Kościół w Polsce żywi wobec Taizé. Rzecz jasna myślę o bratcie Roger i Janie Pawle II, ich spotkaniach w Polsce przed październikiem 1978 r. Od tych czasów datuje się głęboka więź zaufania, którą pragniemy podejmować jako dziedzictwo pozostawione nam przez Jana Pawła II i brata Rogera. Pragniemy nadal pogłębiać to zaufanie między Taizé a Kościołem w Polsce” – powiedział przeor Taizé.
Br. Alois podkreślił niezwykłą gościnność poznaniaków, zarówno w poszczególnych parafiach jak też rodzinach. „W niewielu miastach Europy byliśmy świadkami takiej mobilizacji młodych, by przyjąć swych rówieśników z innych stron świata” – stwierdził. Przełożony ekumenicznej wspólnoty z Taizé zgodził się, że były już spotkania liczniejsze, choć poznańskie można porównywać pod tym względem do spotkania w Zagrzebiu, przed trzema laty. Wskazał, że w ostatnim okresie pojawiały się dwie przeszkody zwłaszcza dla młodych z Ukrainy i Rumunii: trudności gospodarcze, sprawiające, że podróż jest poważnym wydatkiem, oraz kwestie związane z epidemią nowej odmiany grypy. „Należy też podkreślić, że w Poznaniu, jak na rzadko którym spotkaniu europejskim wyczuwa się intensywną atmosferę modlitwy” - zaznaczył br. Alois.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.