Drugi Dzień Europejskiego Spotkania Młodych

Poranną modlitwą w poznańskich i podpoznańskich parafiach ponad 30 tysięcy młodych chrześcijan z Europy i innych kontynentów rozpoczęło dziś drugi dzień trwającego w stolicy Wielkopolski 32. Europejskiego Spotkania Młodych.

W kościołach w pobliżu miejsca ich zakwaterowania młodzi pielgrzymi słuchać będą Pisma Świętego, śpiewać psalmy i pieśni z Taize oraz modlić się o pokój na świecie oraz o uczciwość w życiu politycznym i sprawiedliwość w życiu społecznym.

Następnie wezmą udział w spotkaniach w grupach, podczas których rozważać będą fragmenty „Listu z Chin”, jaki przeor ekumenicznej Wspólnoty z Taize, brat Alois napisał specjalnie na poznańskie czuwanie. Będą też uczestniczyć w spotkaniach tematycznych poświęconych wolności, dzieleniu się wiarą z innymi, pomocy potrzebującym oraz historii i kulturze Polski.

Wieczorem w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich młodzi chrześcijanie spotkają się na wspólnej modlitwie z udziałem hierarchów z kraju i zagranicy, a wśród nich: Prymasa Polski abp. Henryka Muszyńskiego i metropolity krakowskiego kard. Stanisław Dziwisza.

Przybyłych do stolicy Wielkopolski młodych chrześcijan powita w halach MTP metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Tradycyjnie też medytację wygłosi brat Alois, a na zakończenie spotkania pielgrzymi adorować będą ikonę Krzyża – symbol Taize.

Wśród ponad 30 tysięcy osób, które przybyły do stolicy Wielkopolski, obok Polaków największe grupy narodowościowe stanowią Ukraińcy, Francuzi i Niemcy. Na czuwanie przybyli też ich rówieśnicy z krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej.

Zrzeszająca katolików i protestantów ekumeniczna Wspólnota z Taize od ponad 30 lat organizuje Europejskie Spotkania Młodych w różnych miastach Starego Kontynentu. W 1989 i 1995 roku gospodarzem spotkania był Wrocław, a w 1999 roku – Warszawa.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  3°C Czwartek
  wieczór
  1°C Piątek
  noc
  0°C Piątek
  rano
  4°C Piątek
  dzień
  wiecej »