Życzenia noworoczne i bożonarodzeniowe patriarchy Cyryla

O potrzebie kierowania się kryterium Prawdy Bożej w życiu osobistym i społecznym przypomniał patriarcha Cyryl. Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia skierował do obywateli życzenia z okazji obchodzonego przez prawosławnych zgodnie z kalendarzem juliańskim Bożego Narodzenia. Przypomniał w nich także o ogromnej odpowiedzialności duchowieństwa za owczarnię Bożą.

„Dałby Bóg, żeby prorocka misja i posługa Kościoła pomagała współczesnemu człowiekowi w rozwiązywaniu problemów nie tylko życia osobistego, rodzinnego, ale także przy podejmowaniu nierzadko trudnych decyzji moralnych w życiu zawodowym” – powiedział patriarcha. Cyryl życzył Rosjanom, żeby kierowali się zwłaszcza w życiu społecznym, kryterium „Prawdy Bożej”.

Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia przypomniał również duchowieństwu związanemu z patriarchatem moskiewskim o jego „ogromnej odpowiedzialności wobec owczarni Bożej, do której powinno dotrzeć Słowo Bożej Prawdy”. „Osobiste komentarze lub nieumiejętność interpretacji Ewangelii nie może zakrywać przed wiernymi istoty nauczania Chrystusa”.

Patriarcha wyraził pewność, że „jeśli coś uda się zrobić w tych sprawach, to tylko dlatego, że moją troskę duszpasterską dzieli ze mną cały Kościół, wszyscy moi współpracownicy świeccy i duchowni”.

W podobnych słowach Cyryl przekazywał Rosjanom życzenia noworoczne. Życzył wtedy wszystkim chrześcijańskiego optymizmu wynikającego z wiary w Ojca Niebieskiego, który kocha swoje stworzenie i od którego zależą dzieje ludzkości oraz historia każdego człowieka z osobna.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
28°C Sobota
wieczór
24°C Niedziela
noc
20°C Niedziela
rano
29°C Niedziela
dzień
wiecej »