Patriarcha Cyryl chce dialogu z katolikami

Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia dostrzegł szansę na osłabienie prześladowań chrześcijan.

Na spotkaniu z  członkami  społecznych organizacji młodzieżowych zwierzchnik rosyjskiego prawosławia zauważył, że poprzez współpracę z Kościołem rzymskokatolickim można osłabić prześladowania chrześcijan na całym świecie.

Obrona tradycyjnych wartości chrześcijańskich oraz stawianie czoła światu niechrześcijańskiemu wymaga wspólnych wysiłków. Dotyczy to zwłaszcza zgodnego stanowiska wobec sytuacji na Bliskim Wschodzie. Cyryl I podkreślił, że masowe rzezie całych wsi lub deportacje chrześcijan z ich ziemi prowadzą do nieodwracalnej radykalizacji świata islamskiego i utraty równowagi między muzułmanami a chrześcijanami, która utrzymywała się w tym rejonie przez wieki. Zdaniem patriarchy moskiewskiego każdej godziny na świecie mordowany jest z powodu swoich przekonań jakiś chrześcijanin, a świat zachodni wypiera religię z życia społecznego pod wpływem panujących tam doktryn liberalnych. Dlatego współpraca z największym Kościołem chrześcijańskim świata jest konieczna. Cyryl I zastrzegł się, że nie oznacza to zapominania  o istniejących różnicach teologicznych i  nawet, jeśliby doszło do podpisania porozumienia w tej sprawie przez teologów prawosławnych i katolickich, nie doprowadziłoby to do przyjęcia tych porozumień przez wszystkich wiernych prawosławia.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Adam2
  15.12.2015 22:04
  Patriarcha Cyryl mówi dobrze. Nie powinniśmy jego propozycji odrzucać.

  Ponadto podział Chrześcian jest grzechem . I to bardzo dużym.

  Propozycja Patriarchy Cyryla , prócz ratunku dla Chrześcian w Syrii,Iraku, Pakistanie, Afganistanie, Afryce,daje szansę do doprowadzenia Chrześcian do Jedności -w Imię Jezusa Chrystusa , naszego Pana.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  5°C Wtorek
  noc
  7°C Wtorek
  rano
  8°C Wtorek
  dzień
  8°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »