Łódź: Dominikanie na targach ślubnych

Łódzcy dominikanie mają swoje stoisko na targach ślubnych "Ślub w Łodzi". Prezentują na nim dwudniowe kursy dla narzeczonych. Impreza kończy się 10 stycznia.

"Kiedy okazało się, że możemy zorganizować małe stoisko w trakcie targów, postanowiliśmy spróbować" - mówi o. Karol Karbownik, prowadzący w Łodzi weekendowe kursy dla narzeczonych. "W tej imprezie biorą przecież udział ludzie na poważnie myślący o zawarciu małżeństwa. Warto, żeby poza wysokiej jakości weselem, strojami i fotografiami, wiedzieli, że do tego wydarzenia, które jest również sakramentem, mogą się również dobrze przygotować" - podkreśla dominikanin.

Na dominikańskim stoisku uczestnicy targów otrzymują ulotki, plakaty, mogą też obejrzeć multimedialną prezentację kursu. "To nie jest tak, że chcemy reklamować nasze kursy, żeby uczestniczyło w nich jeszcze więcej ludzi. Bo zainteresowanie jest i bez tych targów duże" - podkreśla o. Karbownik. "Nasza obecność tutaj to po prostu ewangelizacja - przypomnienie o tym, że dla ludzi, którzy są katolikami, ślub jest wydarzeniem wewnętrznym, duchowym i sakramentalnym, a wszystko inne jest otoczką i oprawą tego, co najważniejsze" - dodaje dominikanin.

Dwudniowe Targi Ślubne "Ślub w Łodzi" odbywają się już po raz szósty. Bierze w nich udział ponad 100 firm, oferujących m.in. stroje ślubne, dodatki, dekoracje, catering, lokale, hotele, limuzyny, muzykę, zaproszenia i usługi foto-video.

Łódzcy dominikanie prowadzą dwudniowe kursy dla narzeczonych od czerwca 2009 r. "Treść, jaką podajemy w trakcie kursów jest identyczna z przedstawianą podczas standardowych kursów. Różnica polega na tym, że młodzi poświęcają na nauki dwa pełne dni, a nie kilka dwugodzinnych wyjść" - mówi organizator kursu. Według niego taka forma pozwala na udział tych narzeczonych, którzy intensywnie pracują i mają dużo obowiązków związanych z codziennym życiem. W trakcie kursu duchowny zajmuje się aspektami teologicznymi małżeństwa, natomiast towarzysząca mu para małżeńska - sferą praktyczną.

Kursy prowadzone są co miesiąc w klasztorze oo. dominikanów w Łodzi przy ul. Zielonej 13. Na zajęcia można się zapisywać drogą mailową: narzeczeni.lodz@dominikanie.pl.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
22°C Sobota
wieczór
20°C Niedziela
noc
17°C Niedziela
rano
26°C Niedziela
dzień
wiecej »