34-latek zatrzymany po tragicznym pożarze w Łaziskach Górnych

34-letni mężczyzna został zatrzymany w związku z pożarem, który w czwartek wieczorem wybuchł w budynku socjalnym w Łaziskach Górnych (Śląskie) - podała policja. W pożarze zginęły trzy osoby. Śledczy sprawdzają, czy zatrzymany w jakiś sposób mógł przyczynić się do tragedii.

Rzeczniczka mikołowskiej komendy starszy sierżant Ewa Urbańczyk powiedziała PAP, że zatrzymany to mieszkaniec Łazisk Górnych. Policjanci nie ujawniają, czy jest lokatorem budynku, w którym doszło do pożaru.

"Póki co, nie przedstawiono mu żadnych zarzutów, jest w dalszym ciągu w naszej dyspozycji. Wyjaśniamy, czy ta osoba miała jakikolwiek udział w spowodowaniu tego pożaru, czy w jakiekolwiek przyczyniła się do jego powstania" - powiedziała Urbańczyk.

Na miejscu pracują policjanci, prokurator i specjaliści w zakresie pożarnictwa. Oprócz oględzin miejsca, zaplanowano przeprowadzenie eksperymentu procesowego. "Od wyników tych czynności będzie zależał dalszy tok postępowania. Jeżeli nie zostanie zebrany materiał dowodowy świadczący o winie tego pana, to zostanie on oczywiście zwolniony" - dodała rzeczniczka. Na decyzję w tej sprawie śledczy mają 48 godzin od zatrzymania.

Pożar wybuchł w czwartek po godz. 21 w bloku socjalnym przy ulicy Wyrskiej. Jak informował wcześniej komendant powiatowy mikołowskiej straży pożarnej st. bryg. Dariusz Witkowicz, ogień pojawił się na poddaszu trzykondygnacyjnego budynku socjalnego z drewnianą klatką schodową.

Ofiary zostały znalezione w jednym pomieszczeniu. Jak podała policja, to najprawdopodobniej mężczyzna i dwie kobiety - mieszkańcy budynku socjalnego. Policjanci wciąż ustalają ich tożsamość. Zwłoki są w takim stanie, że konieczne będą specjalistyczne badania. W akcji brało udział 14 zastępów straży pożarnej.

Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej z domu ewakuowano kilkanaście osób, które spędziły noc w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaziskach Górnych. "Po wybuchu pożaru pod budynkiem było 12 osób, niektórzy byli bez ubrań, bez butów, niektórzy chorzy" - powiedział PAP burmistrz Łazisk Górnych Aleksander Wyra. Ewakuowani dostali odzież, środki czystości i posiłki, potrzebującym zapewniono leki i opiekę medyczną.

Jeszcze w piątek lokatorzy mają trafić do kilku socjalnych lokali zastępczych - miejsca w nich zapewniono wszystkim 15 osobom, ale nie wiadomo ilu skorzysta z pomocy. "Zakładam, że będą tam przebywać kilka miesięcy. Podjęliśmy decyzję, że będziemy ten budynek remontować. Teraz jest wyłączony z użytkowania - do wymiany jest dach, poddasze i schody" - powiedział burmistrz.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, POŻAR

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  17°C Wtorek
  dzień
  18°C Wtorek
  wieczór
  14°C Środa
  noc
  9°C Środa
  rano
  wiecej »