Jest śledztwo w sprawie tragedii na obozie harcerskim w Suszku

Prokuratura Rejonowa w Chojnicach wszczęła w niedzielę śledztwo, w którym badać będzie tragiczne wydarzenia, do jakich doszło na obozie harcerskim w Suszku (Pomorskie). W efekcie nawałnicy śmierci poniosły dwie nastolatki, a 38 innych uczestników obozu odniosło obrażenia.

O wszczęciu śledztwa poinformował w niedzielę wczesnym popołudniem PAP Jacek Korycki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

Korycki wyjaśnił, że śledztwo prowadzone będzie w trzech kierunkach. W pierwszym z wątków badana będzie kwestia nieumyślnego spowodowanie śmierci dwóch dziewczynek w wieku 13 i 14 lat. W drugim - sprawa "uszkodzenia ciała pod kątem osób rannych".

Trzeci z wątków dotyczyć będzie kwestii "bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia". Jak wyjaśnił Korycki, chodzi tu m.in. o zbadanie czy organizatorzy obozu odpowiednio zadbali o bezpieczeństwo uczestników.

Korycki dodał, że policja i prokuratura od soboty pracują nad sprawą. W sobotę - w ramach wstępnych czynności przeprowadzono m.in. oględziny miejsca zdarzenia. W niedzielę czynności - głównie przesłuchiwanie osób, które mogą coś wnieść do sprawy - były kontynuowane.

Rzecznik poinformował, że jedna z dziewczynek zginęła w namiocie, na który upadło drzewo, druga z kolei zginęła (także przygnieciona przez drzewo) poza namiotem - na terenie obozowiska.

Obóz harcerski w Suszku został kompletnie zniszczony i odcięty od świata przez tarasujące drogi drzewa w efekcie nawałnic, które przeszły nad województwem pomorskim w nocy z piątku na sobotę.

«« | « | 1 | » | »»
 • Stanisław_Miłosz
  13.08.2017 15:31
  A mogli sobie w domowym zaciszu popijając schłodzony soczek w szkiełku sarwiwal (choćby na Planete) pooglądać i byłoby miło i bezpiecznie. I prokuratura miała by mniej do śledzenia.

  Harcerze! Zachciało się z Naturą zmierzyć! Trzeba tę swawolę jeszcze większą liczbą przepisów ukrócić! Tak, by się odechciało, by nawet myśl w zarodku zdusić. Jak nie potrafią sami zadbać o swoje bezpieczeństwo, to państwo powinno o ich dobro zadbać.
  A jak już zadbać, to nie tylko o harcerzy. O, choćby taki pan Prezes, na zalewie za sterami bez patentu zasiadł! By do słitfoci pozować. A przecież jaką katastrofę w ruchu wodnym mógł spowodować! Szczęśliwie burzy nie było, bo gdyby była, to strach pomyśleć co mogło by się stać! Strach pomyśleć.
 • olekdrob
  13.08.2017 17:41
  Tu i teraz chyba jest czas na żałobę i współczucie dla osób związanych z tragedią a nie wygłaszanie własnych żali. Ludzie trochę spokoju i uszanowania uczuć innych.
 • gregg84
  13.08.2017 18:44
  gregg84
  A czy śledztwo obejmie także twórcę burzy za umyślne lub nieumyślne sprowadzenie katastrofy?
 • Anna Panna
  14.08.2017 01:15
  Suszek... taka miła nazwa, a taka straszna tragedia... Jednak nie sposób nie stwierdzić, że konieczne jest nowe spojrzenie na bezpieczeństwo. W obliczu występujących ostatnio, a niespotykanych wcześniej, huraganowych wiatrów niezbędna jest weryfikacja dotychczas sprawdzonych przepisów i norm. To, co kiedyś świetnie funkcjonowało, teraz może być, niestety, niewystarczające....
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  11°C Czwartek
  rano
  18°C Czwartek
  dzień
  19°C Czwartek
  wieczór
  15°C Piątek
  noc
  wiecej »