Ali Agca może przyjechać do Watykanu, by pomodlić się przy grobie Jana Pawła II - oświadczył w poniedziałek, gdy turecki zamachowiec został zwolniony z więzienia pod Ankarą, przewodniczący Papieskiej Rady Iustitia et Pax (Sprawiedliwość i Pokój) kardynał Peter Kodwo Turkson.
"Jeśli Ali Agca chce przyjechać i modlić się przy grobie Jana Pawła II, to ja się całkowicie zgadzam" - oświadczył kardynał z Ghany, cytowany przez Ansę.
Dodał następnie: "Nie zapominajmy, że pierwszym, który mu przebaczył, był Jan Paweł II".
"Oczywiście musiałaby mu towarzyszyć w Watykanie wielka liczba agentów ochrony, niech to będzie jasne" - oświadczył.
W wywiadach prasowych, udzielonych jeszcze z tureckiego więzienia za pośrednictwem adwokatów, zamachowiec wyraził pragnienie przybycia do Watykanu, by oddać hołd polskiemu papieżowi.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.
Nie zapadła jeszcze decyzja dotycząca niedzielnej modlitwy Anioł Pański.