Dziś temat pozwu przeciwko "Gazecie Wyborczej" przez archidiecezję poznańską został poruszony w wydaniu głównym (wczoraj pisała o tym poznańska Gazeta). Archidiecezja żąda przeprosin i wpłaty 20 tys. zł na Caritas za komentarz w sprawie dzierżawy VIII LO.
Redaktor naczelny poznańskiej „Gazety” Włodzimierz Bogaczyk napisał, że odczytywane w kościołach komunikaty są „pełne fałszywych wiadomości”.
- Dziennikarze działali w ramach prawa i w obronie ważnego interesu społecznego – mówi Justyna Falkiewicz z kancelarii Dr Marcin Wojcieszak i Wspólnicy, która reprezentuje „Gazetę”. – Obywatele mają prawo do informacji, a prasa – do kontroli i krytyki. Dr Adam Bodnar z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka: - Powstaje pytanie, co się stanie, jeśli pozew okaże się niesłuszny i kuria proces przegra? Czy to nie zaszkodzi reputacji Kościoła bardziej?
Od Redakcji
Najważniejsze pytanie wydaje się jednak inne: czy dziennikarz napisał prawdę, czy nie. O prawie do informacji i ważnym interesie społecznym można mówić tylko wtedy, jeśli informacja jest prawdziwa. Również krytyka prasowa powinna się opierać na faktach.
Joanna Kociszewska
.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.