Knebel na obrońców życia

Karanie więzieniem ludzi, którzy odważą się w Polsce mówić prawdę o zabijaniu nienarodzonych dzieci, przewiduje projekt ustawy przygotowanej na fali "czarnych protestów" - informuje wtorkowy "Nasz Dziennik".

Chodzi o jeden z zapisów w projekcie ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie, który przygotował komitet "Ratujmy kobiety 2017" - podaje gazeta.

Cała inicjatywa zmierza do zaostrzenia prawa aborcyjnego pod hasłami m.in. rozszerzenia edukacji seksualnej czy dostępu do antykoncepcji. Inicjatorzy ustaw nie kryją, że zależy im głównie na zmianie obecnie obowiązujących przepisów, tak aby aborcja do 12. tygodnia ciąży odbywała się w praktyce "na życzenie", bez żadnych ograniczeń - czytamy w "Naszym Dzienniku".

Jak informuje gazeta, o ile te postulaty środowiska proaborcyjnego są powszechnie znane, o tyle niewiele osób zdaje sobie sprawę, że feministki proponują nie tylko rozszerzenie procederu zabijania nienarodzonych dzieci, ale szykują też cenzorski zapis na obrońców życia, grożąc im więzieniem.

W jednym z artykułów tego projektu zapisano, że dwa lata pobytu za kratami groziłoby osobom, które rozpowszechniają, także w internecie, "twierdzenia nieznajdujące oparcia w aktualnym stanie wiedzy ani badaniach naukowych, o przebiegu lub konsekwencjach medycznych stosowania antykoncepcji lub zabiegów przerywania ciąży, mające na celu odwiedzenie od jej stosowania lub od wykonania lub poddania się zabiegowi, bądź też napiętnowaniu osób, które go wykonały lub mu się poddały". Więzienie groziłoby też osobie, która "dopuszcza się aktu przemocy fizycznej bądź wandalizmu lub kto pomawia, zniesławia i znieważa, także w internecie, osoby, organizacje lub instytucje działające na rzecz realizowania przepisów zawartych w ustawie".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Ktoś
  03.10.2017 12:34
  16 października przypada 39 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Czy nie moglibyśmy się zmobilizować, żeby swoją obecnością 15 października w niedzielę na placach naszych miast uczcić ten dzień, jasno wypowiadając się jako katolicy w obronie życia nienarodzonych, tak jak nas tego uczył św. Jan Paweł II? Jeśli by Księża Biskupi wsparli taką akcję i wydali stosowne komunikaty, można by to ładnie przygotować. Ważne, żeby info poszło w niedzielę 8 października.
 • jan
  03.10.2017 14:06
  Gdzie można się zapoznać z projektem ustawy ?
 • Gość
  03.10.2017 23:53
  Ciekawe, że nie mówią o karze za podawanie nieprawdziwych informacji w celu zachęcania do aborcji, ale za informacje, mające na celu odradzane aborcji, czyli chodzi bardziej o uderzenie w przeciwników aborcji. Dlaczego nikt nie wychodzi protestować przeciw takim przepisom jawnie ograniczającym wolność słowa?
 • gość
  05.10.2017 12:51
  aktualny stan wiedzy medycznej śmiech, jeszcze w latach 70-tych jak lekarze dostali do użycia USG to już myśleli, że pana Boga za nogi złapali, zalecali aborcje w wielu przypadkach, kiedy coś tam nie grało, ile kobiet uwierzyło i się wyskrobało ze zdrowych dzieci, do niedawna też pewne nieprawidłowości prenatalne uznawano za pewnik do urodzenia dziecka z ciężką wadą, a potem się nagle okazało, że guzik wiedzą można doczytać wyniki badań prof. Magdaleny Zernickiej-Goetz, która wcale nie zaczynała kariery z pozycji obrońcy życia http://wywiady-populada.pl/news-magdalena-zernicka-goetz-lady-charakterek,nId,1948365
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  6°C Poniedziałek
  wieczór
  5°C Wtorek
  noc
  7°C Wtorek
  rano
  8°C Wtorek
  dzień
  wiecej »