Oddała dziecko, chce odzyskać

W zorganizowanie pomocy zaangażował się Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Jego pracownicy przygotowali już dla kobiety tymczasowe mieszkanie, pomogą jej znaleźć pracę. Na pytanie czy takiej pomocy nie można było udzielić matce wcześniej, pracownicy socjalni potwierdzają, że była taka możliwość, ale nie posiadali informacji, że urodziła ona dziecko i jest w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej.

Kobieta, która oddała swoją półroczną córeczkę do sióstr józefitek w Tarnowie chce odzyskać dziecko. Żałuje swojej decyzji i pragnie znów opiekować się córką. W czwartek 28 stycznia matka przywiozła dziecko na klasztorną furtę i powiedziała, że chce je oddać do „Okna Życia”.

Kobieta ma trudne warunki, dlatego zdecydowała się na oddanie półrocznej dziewczynki. Kiedy dziecko trafiło do domu sióstr józefitek rozpoczęto ustalone wcześniej procedury informując policję, pogotowie ratunkowe i ośrodek adopcyjny. Dziecko przewieziono do szpitala, gdzie przeszło badania. Dziewczynka jest zdrowa i zadbana.

Kobieta szybko zmieniła zdanie i chce odzyskać córkę. W ciągu kilku dni w zorganizowanie pomocy zaangażował się Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Jego pracownicy przygotowali już dla kobiety tymczasowe mieszkanie, pomogą jej znaleźć pracę.

Na pytanie czy takiej pomocy nie można było udzielić matce wcześniej, pracownicy socjalni potwierdzają, że była taka możliwość, ale nie posiadali informacji, że urodziła ona dziecko i jest w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej.

Kobieta przez ostatnie miesiące przebywała poza miejscem zamieszkania, schronienie znalazła w Domu Samotnej Matki w Tarnowie.

Młoda mieszkanka okolic Tarnowa będzie miała teraz nadzór Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej i kuratora sądowego. Będą dyskretnie przyglądać się jak kobieta radzi sobie z wychowaniem córki.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
4°C Niedziela
noc
4°C Niedziela
rano
7°C Niedziela
dzień
9°C Niedziela
wieczór
wiecej »