Prezydent przyjął dymisję rządu Beaty Szydło i zlecił misję tworzenia rządu Mateuszowi Morawieckiemu

Chociaż to smutny moment, to chcę powiedzieć jedno: to była dobra służba - powiedział Andrzej Duda do byłej już premier.

Prezydent przyjął dymisję premier Beaty Szydło w piątek o 16:00. Wraz z szefową rządu rezygnacje z funkcji muszą złożyć wszyscy ministrowie. 

Misję tworzenia nowego rządu prezydent powierzył Mateuszowi Morawieckiemu - dotychczasowemu wicepremierowi, ministrowi rozwoju i finansów w rządzie Beaty Szydło.

W swoim przemówieniu prezydent podziękował dotychczasowej szefowej rządu za dwa lata służby dla Polski, a w jego słowach słychać było emocjonalne zaangażowanie. Jak podkreślił, jest to dla niego moment smutny, bo z Beatą Szydło łączy go również osobista, emocjonalna więź.

Prezydent przyjął dymisję rządu Beaty Szydło i zlecił misję tworzenia rządu Mateuszowi Morawieckiemu   PAP/Paweł Supernak

- Bardzo dziękuję za wiele serdeczności, bardzo dziękuje przede wszystkim za wiele wysiłku dla Rzeczpospolitej, bo tylko ktoś, kto oglądał pani pracę z bliska i pani służbę dla Polski, wie, jak bardzo była ona trudna, jak wiele wymagała ona wysiłku i psychicznego i fizycznego, jak wielkim stresom była pani poddana, podejmując różne trudne decyzje, jak niezwykle odpowiedzialne to były decyzje - powiedział prezydent.

Andrzej Duda wyraził też nadzieję, że współpraca z nowym premierem będzie dobra. 

- Jest pan moim premierem, jestem w każdym momencie otwarty na współpracę - podkreślił prezydent Duda.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  9°C Poniedziałek
  wieczór
  6°C Wtorek
  noc
  5°C Wtorek
  rano
  9°C Wtorek
  dzień
  wiecej »