Lubnauer o koalicji z PO: uważamy że w różnicach jest wartość

Przewodnicząca Nowoczesnej stwierdziła, że najważniejszym przy tworzeniu koalicji z PO jest wspólny program, który pozwoli zachować odrębność obu ugrupowań.

Przebywająca w Olsztynie w sobotę Lubnauer podkreśliła podczas konferencji prasowej, że w budowaniu strategicznej koalicji Nowoczesnej z PO przed wyborami samorządowymi, nie jest najważniejszą dyskusją o miejscach na listach.

"Najważniejszą kwestią jest to, żebyśmy mieli pewność, że koalicja, która powstanie, będzie satysfakcjonować obie strony oraz będzie prezentować pewien wspólny program (...), który pozwoli nam jednak cały czas się różnicować. Uważamy, że w tych różnicach jest wartość"- podkreśliła przewodnicząca Nowoczesnej.

Jak przypomniała, "Platforma Obywatelska jest bardziej konserwatywna a Nowoczesna - bardziej liberalna". "To pozwoli nam zyskać więcej wyborców i przekonać do siebie tych ludzi, którzy podzielają albo nasze wartości, albo wartości naszego partnera"- wyjaśniła Lubnauer.

Mówiła, że przed wyborami samorządowymi rozpoczyna objazd Polski i chciałaby odwiedzić praktycznie wszystkie większe miejscowości.

"To są wybory, które zdecydują o Polsce lokalnej. Jednocześnie dają nam szansę, by zatrzymać PiS i jego natarcie na całą Polskę. Mamy obecnie teraz to, co możemy nazwać skrajną nierównowagą w państwie"- mówiła.

Dodała, że właśnie z tego powodu wybory samorządowe są szczególne i dlatego Nowoczesna zdecydowała się na budowę koalicji o charakterze partnerskim i strategicznym z Platformą Obywatelską. "Musieliśmy się zdecydować na takie rozwiązanie, dlatego że uważamy, iż te wybory są bardzo ważne, a wyjątkowe czasy wymagają wyjątkowych rozwiązań"- zaznaczyła.

Jak podkreśliła "koalicja ma być otwarta na inne podmioty: na środowiska lewicowe, społeczne, samorządowe, na ruchy kobiece, na wszystkich tych, którym leży dobro Polski na sercu".

Pytana przez PAP, czy wyborcy Nowoczesnej nie będą zawiedzeni decyzją o zawarciu koalicji z PO odpowiedziała, że jej "ocena rządów PO -PSL nic a nic się nie zmienia".

"Natomiast widzę, że o ile PO traktować należy jako konkurenta, jako partię, która zawiodła szczególnie w drugiej kadencji, to w tej chwili PiS jest wrogiem, który niszczy demokrację w Polsce (...), dlatego tak ważne jest, aby zawierać koalicje strategiczne"- dodała Lubnauer.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NOWOCZESNA, PAP, PARTIE, PO

 • kskiba19
  10.02.2018 20:56
  ajajajaj, jak Kali kraść to dobrze, jak Kali nie kraść to źle
 • DR
  10.02.2018 23:45
  Szczera kobieta z tymi wartościami. Pewnie chodzi jej o wartości takie jak ma na przykład pani Waltz.
 • Andy_Krakauer
  11.02.2018 04:09
  PO i Nowoczesna dostaną w wyborach samorządowych sromotne lanie. Ale to wyjdzie na dobre nie tylko Polsce, ale także obu tym partiom. Będą musiały się totalnie odnowić, programowo i personalnie, jeśli chcą mieć jeszcze jakąś przyszłość. Może stworzy to w kraju zdrową opozycję, programową i personalną. Pewności nie ma, ale jest szansa.
 • Bytomianin
  11.02.2018 08:36
  Przypomina to trochę sytuację z województwa śląskiego, gdzie by nie rządził PiS zawarła się koalicja między wszystkimi, PO,PSL,SLD,RAŚ. Ale to tak naprawdę pokazało że ci ludzie mają jeden pogląd, pogląd na stołek.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  19°C Poniedziałek
  rano
  26°C Poniedziałek
  dzień
  26°C Poniedziałek
  wieczór
  23°C Wtorek
  noc
  wiecej »