Módl się i pość w intencji krajów nękanych wojną!

O modlitwę i post w intencji nękanych konfliktami zbrojnymi Demokratycznej Republiki Konga oraz Sudanu Południowego zaapelował w komunikacie na Dzień Modlitwy i Postu w Intencji Pokoju przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jerzy Mazur.

O to, by w przypadający w piątek Dzień Modlitwy i Postu w Intencji Pokoju, modlić się szczególnie za Demokratyczną Republikę Konga oraz Sudan Południowy prosił na początku lutego papież Franciszek.

Biskup Mazur przypomniał, że wskazane przez papieża kraje od lat są nękane konfliktami zbrojnymi. "Są to kraje dotknięte korupcją, wyzyskiem najsłabszych grup społecznych oraz przestępczością. Trwa w nich walka między grupami wpływów o podział zysków z eksploatacji bogactw naturalnych. Miejscowa ludność żyje w poczuciu zagrożenia, niestabilności społecznej oraz niesprawiedliwości" - wyjaśnił hierarcha w wydanym komunikacie.

Zaapelował, by odpowiedzieć na prośbę papieża Franciszka modlitwą i postem. "Upraszajmy w ten sposób pokój dla całego świata, a zwłaszcza dla ludzi udręczonych niepewnością, wyzutych z nadziei na poprawę losu i pokój. Okażmy się solidarni z tymi, którzy cierpią uwikłani w działania wojenne. Niech nasza modlitwa i post staną się jałmużną wielkopostną dla tych, którzy potrzebują pomocy" - napisał.

Bp Mazur poinformował, że w Demokratycznej Republice Konga pracuje obecnie 41 misjonarzy z Polski, a w Sudanie - ośmiu. "Większość z nich posługuje na terytoriach objętych konfliktami zbrojnymi. Misjonarze z Polski wspierają duchowo i materialnie ofiary walk, przynależące do najsłabszych i najuboższych grup społecznych" - przypomniał.

Na koniec bp Mazur zachęcił wiernych, by zastanowili się, co mogą zrobić "dla utwierdzenia pokoju w rodzinach, społeczeństwie i Kościele".

4 lutego w czasie niedzielnej modlitwy Anioł Pański papież Franciszek ogłosił 23 lutego dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie. Do włączenia się w tę inicjatywę w sposób, jaki uznają za najbardziej stosowny, papież zaprosił także wyznawców innych religii oraz innych wyznań chrześcijańskich.

«« | « | 1 | » | »»
 • gość
  22.02.2018 16:41
  nowe państwo i uchodźcy chyba osobista zasługa watykanu, tyle było fety o sukcesie utworzenia nowego państwa dla chrześcijan, ludzie po eksodusie z północy trafili donikąd
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  14°C Poniedziałek
  rano
  20°C Poniedziałek
  dzień
  21°C Poniedziałek
  wieczór
  17°C Wtorek
  noc
  wiecej »