Nie bój się!

Wspólnota, radość i modlitwa. Święto młodych w Świątyni Opatrzności Bożej dla wielu było zaskoczeniem. Bo tak radosnego Kościoła się nie spodziewali.

Takiego Kościoła młodzi archidiecezji warszawskiej, którzy po raz pierwszy brali udział w Diecezjalnym Dniu Młodzieży z pewnością się nie spodziewali. Program ewangelizacyjny przygotowała wspólnota "Mocni w Duchu” oraz młodzi z "Młodość - Lubię to!”. Mottem spotkania były słowa: "Nie bój się Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1, 30), które są hasłem XXXIII Światowych Dni Młodzieży.

- Świat, w którym żyjesz, z każdej strony mówi ci, że masz się bać, o pracę, kasę, wiarę. Ale to nie są słowa Boga. Słowa Boga są bardzo proste: Nie bój się! - mówił do młodych o. Paweł Sawiak SJ.

I wraz ze wspólnotą młodych w czterech miejscach świątyni głosił Dobrą Nowinę. Uczestnicy Diecezjalnego Dnia Młodzieży mogli usłyszeć świadectwa działania żywego Boga, modlić się tańcem, dotykać kilkumetrowego krzyża, który przekazywany był z rąk do rąk oraz otoczyli ołtarz, na którym wystawiony był Najświętszy Sakrament.

Wojtek Pietroń, student z parafii św. Jakuba Apostoła, przyjechał do Świątyni Opatrzności Bożej wraz z grupą przygotowującą się do bierzmowania.

- Mogliśmy doświadczyć Boga, który wychodzi do młodych i to było widać, gdy podeszliśmy do Najświętszego Sakramentu - mówi. I dodaje: - Dla mnie ważne było to, że zetknąłem się z taką wielką mocą naszego Pana, który nas tu wszystkich zgromadził i daje wiele łask w jednym momencie.

Zobacz GALERIĘ >>

Wielu młodych podkreślało, że Diecezjalny Dzień Młodzieży to okazja, by poczuć się wspólnotą. - Jest wiele osób w moim wieku, można poczuć, że nie jest się samemu, to jest naprawdę fajne - mówiła Nina Małecka z parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa z Ursusa.

Punktem kulminacyjnym była Msza św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego. Młodzi w procesji wnieśli do świątyni wizerunki Matki Bożej czczone w archidiecezji.

W homilii bp Michał Janocha przypomniał, że Wielki Post jest czasem, byśmy usłyszeli głos Boga, mówiący: Obudź się! Nawiązując do symboliki wilanowskiej świątyni, przypomniał młodym o tajemnicy paschalnej, która mówi, że życie ma sens, kiedy oddamy ja za innych.

- Ty nie żyjesz dla siebie, ten świat sobie bez ciebie poradzi, jesteś maleńki w tym kosmosie, ale jesteś wybrany, ukochany i umiłowany, więc nie lękaj się, bo znalazłeś łaskę u Pana - mówił biskup.

Na zakończenie kard. Kazimierz Nycz zaapelował do młodych, by wzorem Maryi nie lękali się przyjąć Jezusa. - Nie bójcie się przyjąć Jezusa do swojego życia. To jest sens i cel naszego spotkania dzisiaj. To jest także droga niektórych z was do Panamy, tam gdzie spotkacie się z młodzieżą świata na kolejnym Światowym Dniu Młodzieży - powiedział.

Spotkaniu młodych towarzyszyły "Targi Wspólnot Młodzieżowych”.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  9°C Poniedziałek
  wieczór
  6°C Wtorek
  noc
  5°C Wtorek
  rano
  9°C Wtorek
  dzień
  wiecej »