Godek: Sejm i partia rządząca są na sznurku feministek

W Sejmie zawiązała się koalicja przeciwko dzieciom nienarodzonym. Dziś Sejm i partia rządząca są na sznurku feministek, głosują dokładnie tak, jak one sobie życzą - powiedziała w piątek w Radiu ZET pełnomocniczka komitetu "Zatrzymaj aborcję" Kaja Godek.

W środę tuż po rozpoczęciu obrad komisji poseł niezrzeszony Jan Klawiter wnioskował o to, aby w porządku obrad znalazł się projekt ustawy "Zatrzymaj aborcję". Sprzeciw zgłosiła m.in. Monika Rosa z Nowoczesnej. Argumentowała, że procedowanie tych rozwiązań wymaga przygotowania i zaproszenia środowisk kobiecych, które nie zgadzają się z tą propozycją. Posłowie zdecydowali w głosowaniu, że komisja nie zajmie się w środę obywatelskim projektem.

"Zwracam uwagę na to, że to nie jest rozgrywka pomiędzy rządzącymi a mną personalnie, tylko pomiędzy rządzącymi a dużym kawałkiem elektoratu" - odpowiedziała Godek na pytanie, czy czuje się zdradzona przez PiS w związku z niezajęciem się projektem "Zatrzymaj aborcję" na środowym głosowaniu.

Zapytana o to, czy według niej to wygląda tak, że obozowi rządzącemu nie zależy na zmianie prawa aborcyjnego, odpowiedziała, że tak to wyglądało w środę. "Ja w środę byłam zszokowana tym, jaka koalicja zawiązała się przeciwko dzieciom nienarodzonym, bo tam ręka w rękę wszyscy poszli za wnioskiem posłanki Rosy z Nowoczesnej. To oznacza, że dziś Sejm jest na sznurku feministek i partia rządząca jest na sznurku feministek. Głosuje dokładnie tak, jak one sobie życzą" - podkreśliła.

"Ja będę prowadziła kampanię informacyjną, tę kampanię już zaczynamy, w terenie; wśród osób, które zbierały te podpisy. () Będziemy mówić, co się dzieje z projektem, któremu oni poświęcili kilka miesięcy swojego wolnego czasu na jesieni" - dodała.

Godek podkreśliła, ze jeśli to teraz nie zrobi wrażenia na rządzących, to zrobi na pewno w trakcie wyborów. W jej ocenie, "jeśli ktoś przez kilka miesięcy cały swój wolny czas poświęcał na zbieranie podpisów i bieganie za tą ustawą", to nie będzie głosował na polityków, którzy "ignorują ten projekt i jeszcze składają do mediów deklaracje, że oczywiście są za życiem i będą się tym projektem zajmować".

W marcu sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka pozytywnie zaopiniowała projekt "Zatrzymaj aborcję", który znosi możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu.

Na początku stycznia Sejm skierował projekt "Zatrzymaj aborcję" do dalszych prac w komisji. Posłowie zdecydowali, by zajęła się nim komisja polityki społecznej i rodziny, z zaleceniem zasięgnięcia opinii komisji sprawiedliwości i praw człowieka.

Obowiązująca ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży z 1993 r. zezwala na dokonanie aborcji w trzech sytuacjach: gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, gdy jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, a także gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.

W dwóch pierwszych przypadkach przerwanie ciąży jest dopuszczalne do osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem matki, a w przypadku czynu zabronionego - jeśli od początku ciąży nie upłynęło więcej niż 12 tygodni.

«« | « | 1 | » | »»
 • Jerzy
  13.04.2018 19:34
  - Aby nie było niedomówień, to jestem całkowicie przeciwko aborcji.
  - Jednak sposób w jaki próbuje się to zrobić jest zły i nic nie da. Ci co będą chcieli znajdą sposób aby to zrobić.
  - Swego czasu w USA zakazano produkowania i spożywania alkoholu, jednak uczyniło to jednak zupełnie odrwrotny skutek. Rozrosły się "podziemne" zakłady produkujące i spożycie było takie same jak przed zakazem.
  - Alkoholik jak chce się napić, to znajdzie sposób. W czasach kiedy alkohol sprzedawano od 13 godziny, a w nocy wcale, ja kupowałem go w dowolnych ilościach o każdej porze dnia i nocy.
  - Zakaz niczego nie zmienia dla tych co chcą.
  - Ludzi trzeba wychować do zmiany swoich zamiarów.
  - Od wielu, wielu lat pomagam ludziom, wiele lat chodziłem także do więzień.
  - Jedynym warunkiem aby coś zmienić, aby komuś pomóc, to ten ktoś musi tego chcieć.
  - I to jest główne zadanie, abyśmy korzystając z pomocy Bożej sprawili aby aby ludzie chcieli, wtedy takiemu człowiekowi można pomóc, bo sam nie da rady.
  - Jak ktoś nie chce, to nawet Jezus nie dał rady przekonać, a wręcz przeciwnie, wtedy postanowili zabić Jezusa.
  - Zakaz często powoduje odwrotny skutek od zamierzonego.
  - Bardzo bliska jest mi Kaja Godek i jak tylko potrafię staram się pomagać, modlitwą, datkiem, ...
  - Powinniśmy jednak zmienić sposób rozwiązania zabijania dzieci w łonie matek.
  - Jezus zbawił świat miłością.
  J 15:13 " Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich"
 • Tomaszszcz
  13.04.2018 19:53
  5 NIE ZABIJAJ ! Czy my Polacy wszyscy o tych Bożych przykazaniach zapomnieliśmy? Dyskusja czym można zabijać czy nie ! Wstyd! Żadnej dyskusji! Bóg dał nam przykazania a my je łamiemy i dyskutujemy czy zabić czy nie! Kim my jesteśmy, kim? Żeby decydować o życiu? Bóg dał przykazania w tym 5 NIE ZABIJAJ ! I koniec dyskusji!
 • A m0że referendum...
  14.04.2018 05:50
  I sprawa będzie rozstrzygnięta, okaże się że prolajferzy zebrali podpisy większości swoich zwolenników, proporcja będzie jak na pewnym głosowaniu w Brukseli, wiecie o tym i dlatego nie chcecie o nim słyszeć. Jesteście małą, tylko hałaśliwą ekstremą.
 • Zetzet
  14.04.2018 08:16
  Gdyby PIS poparł zakaz zakaz aborcji eugenicznej to by nie stracił. Elektorat lewicowy i tak ich nie popiera i nie poprze. Kontunuując zabijanie dzieci poczętych PIS odstrasza elektorat konserwtywny, ktory na razie nie ma za bardzo gdzie pójść, ale może zostać w domu. Dla wielu wyborców PIS-u sprawa nienarodzonych jest drugorzędna i jakakolwiek decyzja partii nie wpłynie na ich sposób glosowania.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6
  17°C Czwartek
  rano
  26°C Czwartek
  dzień
  27°C Czwartek
  wieczór
  23°C Piątek
  noc
  wiecej »