Spektakl "The Story of Jazz" swingowej orkiestry The Melody Makers zostanie zaprezentowany w warszawskim Teatrze Roma w najbliższy poniedziałek. Słynny europejski big-band zaprezentuje autentyczne brzmienie orkiestr z lat dwudziestych i trzydziestych.
"'The Story of Jazz' to nie jest zwyczajny koncert swingowej orkiestry, lecz rodzaj muzycznego spektaklu z jazzowym rytmem, scenografią i stylistyką tamtych lat - powiedział PAP Dionizy Piątkowski, organizator wydarzenia. Jak dodał, program koncertu obejmie największe standardy i przeboje ery Swingu: od "Sing, Sing, Sing" i "Summertime" po "Blue Skies" oraz "Sing Me a Swing Song".
W programie tego koncertu-spektaklu znajdą się też m.in.przeboje George'a Gershwina, Irvinga Berlina, Counta Basiego. Gościem specjalnym warszawskiego koncertu będzie wokalistka Petra Kohoutova z popularnego trio The Havelka Sisters.
Orkiestrę The Melody Makers prowadzi od lat Ondrej Havelka. To-jak podkreśla Piątkowski - sztandarowa orkiestra swingowa prezentująca swój kunszt nie tylko w czasie ceremonii wręczania nagród Nobla, ale także na najważniejszych galach swingu w całej Europie. Od połowy lat dziewięćdziesiątych orkiestra otwiera prestiżowy balu w Operze Wiedeńskiej i doroczne sympozjum International Monetarny Found w Davos.
The Melody Makers grali też m.in. w czasie ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Atlancie w 1966 r., na ślubie i weselu księcia Lichtensteinu. "The Melody Makers to, zdaniem organizatorów koncertu - jedna z najpopularniejszych grup jazzu, która z ogromnym humorem i poszanowaniem tradycji potrafi stworzyć muzyczny show, jakiego nie powstydziły się ani Cab Calloway ani Spike Jones - wielcy i legendarni liderzy swingowych orkiestr lat trzydziestych".
Koncert odbywa się w ramach wiosennego cyklu Ery Jazzu.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.