Wzrost mordów rytualnych na dzieciach

Krew niewinnych dzieci rozlewana jest w imię władzy i pieniędzy w szamańskich rytuałach. Na plagę zabójstw rytualnych wciąż cierpi wiele państw afrykańskich.

W Senegalu wzrosła liczba mordów rytualnych na dzieciach. Według ordynariusza Dakaru winnymi rzezi są ludzie polityki i biznesu, którzy dla zdobycia władzy i bogactwa, zgłaszają się do szamanów w celu przeprowadzenia magicznyh rytuałów. Za przestępstwa nikt nie odpowiada właśnie dla tego, że dotyczą one ludzi na wysokim szczeblu. 

Abp Benjamin Ndiaye stanowczo potępił pogańskie praktyki, które odbierają życie niewinnym. Tylko w tym roku lokalne media naliczyły w stołecznym Dakarze sześć przypadków zbrodni tego typu. Ciała ofiar, porwanych uprzednio dzieci, znajdowane są na ulicy z brakującymi organami. 

W marcu porwano 14 letnią dziewczynę, która została wypuszczona na wolność bez uszczerbku na zdrowiu. „Na szczęście nie spełniałam kryteriów – powiedziała jednej z senegalskich rozgłośni radiowych – mężczyzna chciał dziecko między drugim a czwartym rokiem życia”.

Władze i policja zapewniają o uruchomieniu szeroko zakrojonej akcji dla przywrócenia bezpieczeństwa publicznego. Tymczasem niespełna dwa tygodnie temu na ulice Dakaru wyszedł około półmilionowy marsz w proteście przeciw rytualnym mordom.

Przypadki tego typu znane są także w innych afrykańskich krajach, takich jak Uganda, Liberia, Wybrzeże Kości Słoniowej, Kamerun czy RPA. 

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  29.04.2018 16:08
  http://info.wiara.pl/doc/4676196.Archeolodzy-odkryli-szczatki-140-dzieci-zlozonych-w-ofierze
 • Stanisław_Miłosz
  29.04.2018 17:59
  A aborcja, popularnie zwana skrobanką, popularna w krajach wcale nie afrykańskiego szamanizmu, ale krajach starej, humanitarnej cywilizacji, nie spełnia wszystkich cech mordu rytualnego? Tyle tyko, ze związane z mordem rytuały dla zmyłki zwane są procedurami.

  Kto jak kto, ale lekarze wykonujący aborcji najlepiej wiedzą, kiedy zaczyna się Nowe Życie, kiedy zaczyna się osoba (osobny od matki Byt), kedy zaczyna się dziecko.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  -2°C Poniedziałek
  dzień
  -1°C Poniedziałek
  wieczór
  -3°C Wtorek
  noc
  -5°C Wtorek
  rano
  wiecej »