Zło zwycięża się większą ilością dobra

Zdaniem bp Paola Lojudice obecność Papieża na procesji Bożego Ciała w Ostii to pozytywna odpowiedź na problem zorganizowanej przestępczości w peryferyjnych dzielnicach Wiecznego Miasta.

We Włoszech obchodzona jest dzisiaj uroczystość Bożego Ciała przeniesiona ze względów duszpasterskich na niedzielę z ubiegłego czwartku. W tym kraju nie był to bowiem dzień wolny od pracy. Ojciec Święty przeżywa tę uroczystość w Ostii. Jest to nadmorska miasto, od czasów antycznych blisko związana z Rzymem i dlatego formalnie należąca do Wiecznego Miasta i rzymskiej diecezji. Tam bowiem Tybr wpada do morza. 

Ostia słynie przede wszystkim z długich piaszczystych plaż. Ostatnio zrobiło się o niej głośno, kiedy szef jednego z miejscowych gangów brutalnie zaatakował dziennikarza przeprowadzającego z nim wywiad. Wydarzenie to przypomniało opinii publicznej o problemie zorganizowanej przestępczości w peryferyjnych dzielnicach Wiecznego Miasta. Nawiązuje do tego również pomocniczy biskup Rzymu odpowiedzialny za południowe sektory stołecznej diecezji. Zdaniem bp Paola Lojudice obecność Papieża na procesji Bożego Ciała w Ostii to pozytywna odpowiedź na te negatywne zjawiska.

“Zło zwycięża się większą ilością dobra – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Lojudice. – Nie ma innej drogi. A Boże Ciało, Msza i procesja, to najbardziej intensywna i jedna z najważniejszych uroczystości w naszej katolickiej tradycji. Uczestnicząc w niej, nawiązujemy relację z tymi dzielnicami, gdzie dochodzi do takich sytuacji, które dobrze znamy i które są też w innych dzielnicach Rzymu, ale tu zyskały rozgłos. Ale ponieważ skupiono się wyłącznie na faktach negatywnych, my musimy dać impuls pozytywny. Musimy poczuć się i pokazać jedną, zjednoczoną wspólnotą chrześcijańską, złożoną z ośmiu parafii, które są w Ostii. Stać się znakiem jedności, siły, woli walki z tym złem, które jest jednak bardzo silne. Jest to wyzwanie, które stoi przed nami w Ostii, by wziąć sprawy w swoje ręce i przywrócić znaki nadziei, dobroci, wielkoduszności i solidarności. Wszystko to są postawy, którymi można przeciwstawić się temu złu, tej mafijności, która jest obecna w tym regionie.”

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  24 25 26 27 28 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  7°C Wtorek
  dzień
  8°C Wtorek
  wieczór
  6°C Środa
  noc
  3°C Środa
  rano
  wiecej »