O swej solidarności z Benedyktem XVI zapewniają też biskupi z Hiszpanii. Uznając ból z powodu postawy pewnych księży w różnych krajach, wskazują na „oszczerczą i niesprawiedliwą kampanię”, jaka została rozpętana przeciw Ojcu Świętemu.
Papież „kieruje łodzią Piotra z duchową delikatnością, głębią intelektualną i mocą, które go cechują i pozwalają mu dokonać precyzyjnej diagnozy rzeczywistości, a jednocześnie właściwego oczyszczenia i odnowy dzieci Kościoła – powiedział abp Julián Barrio z Santiago de Compostela. Odniósł się on krytycznie do „silnej antykościelnej i antyklerykalnej burzy” w mediach.
W obecnej sytuacji Kościoła i opinii na temat kapłaństwa, „należy skierować wzrok na Rok Kapłański razem z Ojcem Świętym” – stwierdził z kolei kard. Antonio Maria Rouco Varela. Przewodniczący episkopatu Hiszpanii podkreślił swoją jedność z Papieżem „w tych dniach, w których jest tak bardzo obrażany i atakowany”.
O szczególnej jedności z Benedyktem XVI całego prezbiterium diecezjalnego zapewnił bp Carlos Osoro z Walencji. „Nic, nawet najlepiej zorganizowane i koordynowane opinie ludzi, nie zniszczą posługi kapłańskiej, którą z taką miłością nakreślił sam Jezus Chrystus” – pisze w liście do Papieża.
Bp Ramón del Hoyo z Jaen idzie o krok dalej okazując wstręt wobec „oszczerczej i niesprawiedliwej kampanii”, jaka została rozpętana przeciwko Benedyktowi XVI. Hiszpańscy biskupi wyrażają jedność z Papieżem i proszą, aby nadal kierował Kościołem swoim słowem i umacniał w wierze. „Wiemy, że z Piotrem będziemy zawsze żyli w prawdziwej wierze” i „że w komunii z Namiestnikiem Chrystusa nasze życie i nasze kościoły przyniosą owoce” – napisał bp Gines García z Guadixu.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...