Stolica Apostolska uważa, że po przeprosinach ambasadora brytyjskiego przy Watykanie, Francisa Campbella sprawa niefortunnej noty Foreign Office jest zamknięta i nie będzie miała żadnych reperkusji dla papieskiej wizyty w Wielkiej Brytanii – stwierdził rzecznik prasowy Watykanu, ks. Federico Lombardi.
Stolica Apostolska uznaje, że dokument wprowadzony do obiegu przez urzędnika brytyjskiego MSZ szydził z osoby Benedykta XVI i stąd stanowcza reakcja watykańskiego Sekretariatu Stanu.
Hasłem planowanej od 16-19 września pielgrzymki Ojca Świętego są słowa kard. Johna Henry’ego Newmana: „Cor ad cor loquitur” (Serce mówi do serca). Papież odwiedzi Edynburg, Glasgow, Londyn i Coventry, gdzie dokona beatyfikacji Newmana.
W czasie czterodniowej wizyty Benedykt XVI zostanie m.in. przyjęty przez królową Elżbietę II w pałacu w Holyroodhouse w Edynburgu i odprawi Mszę św. w Glasgow. W Londynie wygłosi przemówienie do przedstawicieli brytyjskiego życia obywatelskiego w ratuszu dzielnicy Westminster. Przewidziane jest spotkanie Ojca Świętego ze zwierzchnikiem Wspólnoty Anglikańskiej, arcybiskupem Canterbury Rowanem Williamsem w londyńskim pałacu Lambeth oraz modlitwa ekumeniczna w Opactwie Westminsterskim. W ostatnim dniu podróży Benedykt XVI będzie przewodniczył w Coventry beatyfikacji kard. Johna Henry Newmana.
Na przełomie czerwca i lipca 1982 r. Wielką Brytanię odwiedził Jan Paweł II.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.