Spotkanie Powołaniowe Drogi Neokatechumenalnej

Jutro, 2 maja w Hali Torwar o godz. 17. odbędzie się Międzynarodowe Spotkanie Powołaniowe młodzieży ze wspólnot neokatechumenalnych z Polski i Europy środkowej.

Spotkanie - w którym weźmie udział ok. 11 tys. młodych -  zostało zwołane przez Kiko Arguello inicjatora Drogi Neokatechumenalnej. Arcybiskup warszawski Kazimierz Nycz wygłosi do zgromadzonych homilię.

Najpierw nastąpi liturgia słowa, po czym Kiko wygłosi katechezę z wezwaniem młodych do wyrażenia gotowości na powołanie do kapłaństwa bądź życia zakonnego. Młodzi chłopcy będą wzywani do kapłaństwa, a dziewczęta do życia zakonnego. Słowo skierują do zgromadzonych również Carmen Henandez i o. Mario, członkowie wędrownej ekipy Drogi Neoketechumenalnej. Metropolita warszawski wygłosi homilię.

Na spotkanie przybędzie kilku innych polskich biskupów oraz formatorzy z seminarium misyjnego Redemptoris Mater i jego seminarzyści – poinformował KAI Ryszard Montusiewicz z Drogi Neokatechumanlnej.

Młodzi przybędą do Warszawy z Austrii, Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii, Białorusi, Litwy, Ukrainy i innych krajów Europy środkowo-wschodniej.

Od samego rana w niedzielę do stolicy będą przyjeżdżać młodzi ze wspólnot z całej Polski jak i z sąsiednich krajów. Przybysze zza granicy nocować będą po drodze u polskich rodzin ze wspólnot neokatechumenalnych w miastach położonych na trasie do Warszawy.

Podobne Międzynarodowe Spotkanie Powołaniowe Drogi Neokatechumenalnej odbyło się w Warszawie w sierpniu 1991 r., bezpośrednio po Światowym Dniu Młodych z Janem Pawłem II na Jasnej Górze.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 1 2
  8°C Poniedziałek
  noc
  4°C Poniedziałek
  rano
  10°C Poniedziałek
  dzień
  11°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »