Od 6 lat Wspólnota ta wspiera jeden ze szpitali pediatrycznych w tym kraju.
Delegacja Wspólnoty św. Idziego złożyła wizytę w Korei Północnej w ramach współpracy humanitarnej i dialogu pomiędzy państwami. Odwiedziła cztery miasta, w tym stolicę kraju Pjongjang. Od 6 lat Wspólnota ta wspiera jeden ze szpitali pediatrycznych w tym kraju, poprzez artykuły pierwszej potrzeby, lekarstwa, sprzęt medyczny, a także grupę ponad 300 osób starszych.
Członkowie delegacji zostali przyjęci przez przewodniczącego Prezydium Najwyższego Zgromadzenia Ludowego Kima Yonga Nama. Wykonuje on protokolarne funkcje głowy państwa. Przewodniczący podziękował za udzielaną pomoc oraz wyraził nadzieję na zintensyfikowanie współpracy na polu edukacyjnym i kulturalnym.
Podczas pobytu w Korei Północnej delegacja spotkała się także z działającymi w tym kraju stowarzyszeniami chrześcijańskimi oraz ze studentami i profesorami uniwersytetu studiów zagranicznych, którzy wyrazili wielkie zainteresowanie wymianą kulturalną z Włochami.
Wspólnota św. Idziego powstała w 1968 r w liceum w centrum Rzymu, jako owoc Soboru Watykańskiego II z inicjatywy Andrei Riccardiego. W ciągu 50 lat stała się siecią wspólnot, które istnieją w ponad 70 krajach świata, ze szczególnym wyczuleniem na peryferia i osoby na nich żyjących. Wspólnota gromadzi mężczyzn i kobiety w każdym wieku, których jednoczą więzi braterstwa, słuchanie Ewangelii oraz dobrowolne i bezinteresowne zaangażowanie na rzecz ubogich i pokoju. Modlitwa, ubodzy i pokój stanowią fundamentalne punkty odniesienia.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.