Przywódcy protestujących w centrum Bangkoku "czerwonych koszul" oficjalnie odwołali w środę protest trwający od ponad miesiąca w centrum Bangkoku. Zapowiedzieli, że poddadzą się władzom, by uniknąć kolejnych ofiar.
Wcześniej wojsko przeprowadziło szturm i przejęło kontrolę nad ich obozem. Zginęło co najmniej 5 osób, a ponad 50 zostało rannych. Wśród ofiar są zagraniczni dziennikarze. Już po zakończeniu szturmu w pobliżu zdobytego obozu eksplodowały trzy granaty, raniąc dwóch żołnierzy i kanadyjskiego dziennikarza.
Tajska armia wstrzymała operację przeciwko antyrządowym demonstrantom w centrum Bangkoku - poinformował w środę jej rzecznik. Według niego sytuacja w stolicy jest pod kontrolą. Tymczasem tajska telewizja pokazała zdjęcia przedstawiające czterech przywódców protestujących od ponad miesiąca "czerwonych koszul" w policyjnym areszcie.
W szturmie na obóz demonstrantów, który przeprowadziła w środę armia, zginęło co najmniej pięć osób, a ponad 50 zostało rannych. Wśród ofiar są zagraniczni dziennikarze.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.