Jeden z księży występujących w filmie Sekielskiego poprosił o przeniesienie do stanu świeckiego

Ksiądz Dariusz Olejniczak złożył wczoraj na ręce papieża Franciszka prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego. Prośbę umotywował złamaniem zakazu sądowego. Wbrew niemu, podejmował działalność związaną z pracą z dziećmi i młodzieżą, ukrywając ten fakt przed ustanowionym przez władze kościelne kuratorem - napisał w swym oświadczeniu rzecznik prasowy Arcybiskupa i Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński.

- Ksiądz Dariusz Olejniczak, po złożeniu prośby na ręce kard. Kazimierza Nycza, opuścił dotychczasowe miejsce pobytu w seminarium misyjnym w Warszawie. Odchodząc, wyraził skruchę i zapewnił że będzie w pełni współpracował z organami państwowymi - dodał ks. Śliwiński.

Ks. Olejniczak pojawił się w filmie Tomasza Sekielskiego pt. "Tylko nie mów nikomu". Ukryta kamera zarejestrowała, jak głosi kazanie, będące dialogiem z dziećmi.

 

«« | « | 1 | » | »»
 • LUkSad
  13.05.2019 15:46
  Każdy grzech jest raną. Księżą nie różnią się specjalnie od innych ludzi, chociaż wymagamy zwykle od nich heroicznych postaw i niemal anielskich charakterów. Niestety to tylko złe stereotypy, bo każdy człowiek musi się zmierzyć ze swoim grzechem indywidualnie. Stanąć w prawdzie wobec samego siebie jest oczywiście bardzo trudno i nie nam oceniać kto i w jaki sposób przeżywa swoje powołanie.
 • TAK TYLKO PYTAM
  13.05.2019 17:21
  Zdecydowanie musi być przeprowadzona lustracja wśród kapłaństwa pod kątem współpracy księży z komunistyczną służbą bezpieczeństwa w PRL. Wszystko trzeba ujawnić. No, co wyszło przy okazji filmu ilu z księży obwinionych(-ych) o pedofilię było homoseksualistami i współpracownikami SB. Nadto, potrzebna jest dogłębna analiza i raport jak wygląda problem pedofilii wśród np. homoseksualistów i lewactwa w Polsce, i w tzw. krajach Europy Zachodniej. Taka analiza porównawcza pokaże skalę problemu w poszczególnych grupach społecznych i ze względu na preferencje seksualne oraz polityczne. No i do tego niezałatwiony problem pedofila Polańskiego, tak hołubionego przez lewactwo i liberałów.
 • marek
  14.05.2019 08:10
  hipokryzja polega na tym,że grzesznicy pierwsi dziś rzucają kamieniami;trudno ten fil uznać za wiarygodny,ponieważ wiele przypadkow dotyczy przeszłości,której poza wiarą w podawaną wersję zdarzeń, odtworzyć się nie da.
 • ism
  14.05.2019 09:08
  Kazanie dialogowane dla dzieci - to praca z dziećmi?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  22°C Wtorek
  dzień
  23°C Wtorek
  wieczór
  18°C Środa
  noc
  15°C Środa
  rano
  wiecej »