Sprofanował Mszę św. na Paradzie Równości

Działacz LGBTQ, który kilka lat temu założył własną wspólnotę wyznaniową "odprawił" na homoparadzie Mszę św. Przy "ołtarzu" Szymona Niemca stanął mężczyzna z durszlakiem na głowie.

Tuż przed wyruszeniem Parady Równości Szymon Niemiec, aktywista gejowski, który zarejestrował kilka lat temu własny "kościół", "odprawił" w jednym z namiotów "Mszę". Na "ołtarzu" stanęły naczynia liturgiczne, a obok - asystent z durszlakiem na głowie. Scenę upublicznił na Twitterze Klaudiusz Slezak.

Szymon Niemiec, urodzony 5 października 1977 r. w Warszawie, pisze o sobie: "niezależny biskup katolicki". Jak twierdzi, od 1 stycznia 2006 r., w wyniku głosowania "wiernych" Wolnego Kościoła Reformowanego w Polsce (nie występuje w wykazie Kościołów i związków wyznaniowych, prowadzonym przez MSWiA), został jego diakonem. W 2009 r. miał otrzymać święcenia prezbiteratu z rąk bp. Paula Davida C. Stronga z Christian United Church. 21 kwietnia 2012 r. w Warszawie na Konferencji Generalnej Zjednoczonego Kościoła Chrześcijańskiego S. Niemiec jednogłośnie, w tajnym głosowaniu, wybrany został "biskupem" tej wspólnoty. 25 sierpnia 2012 r. miał zostać "konsekrowany" w Portsmouth na biskupa przez arcybiskupa metropolitę Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego Terry’ego Flynna. Dla uwiarygodnienia ważności święceń S. Niemiec publikuje w internecie "Dokumenty potwierdzające otrzymanie sakry i ważność sukcesji apostolskiej biskupa Szymona", wywodzonej od samego św. Piotra, i to w rycie rzymskokatolickim. Co ciekawe, w dokumentach widnieje błędnie zapisane nazwisko "wyświęconego".

Po zmianach organizacyjnych w listopadzie 2008 r. jego grupa, znana z "udzielania błogosławieństwa parom gejowskim i lesbijskim", przyjęła nazwę Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki (także nie ma po niej śladu w rejestrze MSWiA). Według S. Niemca, "kościół" ogłosił swoją likwidację, choć jeszcze 16 marca informował na swojej stronie, że "Kazimierz i Seweryn wstąpili dzisiaj w święty związek małżeński", prosząc o "błogosławieństwo dla Młodej Pary". Grupa nie była zresztą uznawana ani przez Światową Radę Kościołów ani Polską Radę Ekumeniczną.

Sodoma i Gomora, czyli homoparada w Warszawie

Foto Gość DODANE 08.06.2019 AKTUALIZACJA 08.06.2019

Sodoma i Gomora, czyli homoparada w Warszawie

​Kilkanaście tysięcy młodych ludzi przeszło z tęczowymi flagami po ulicach stolicy, domagając się równych praw m.in. dla związków partnerskich.

więcej »

Szymon Niemiec, nazywający się biskupem i ekscelencją, poinformował że "szesnastoletnia historia działalności Wspólnoty dobiega końca. Jego Ekscelencja pozostanie do dyspozycji wszystkich potrzebujących jako kapłan katolicki poza jurysdykcją jakiegokolwiek związku wyznaniowego". Zapewnia, że dalej będzie "sprawował sakramenty" i "inne posługi kapłaństwa", w tym: "błogosławieństwa miejsc i rzeczy, śluby zakonne, inkardynację kapłanów i wspólnot wiary, egzorcyzmy miejsc i osób" oraz pogrzeby. "Jeżeli ktoś czuje powołanie do życia zakonnego, po odpowiednim rozeznaniu (jak w przypadku kapłanów) jest możliwość, abym przyjął od takiej osoby śluby zakonne. Kapłani ówcześnie ważnie wyświęceni oraz wspólnoty wiary pozostające bez jurysdykcji biskupiej mogą się starać o przyjęcie pod moją jurysdykcję. Każdy przypadek będzie jednak rozpatrywany indywidualnie" - zapewnia "biskup".

Do sprawy odniósł się w komunikacie rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andrianik:

"W społeczeństwie, w którym jest szacunek dla każdego, nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących. Jeśli tak ma wyglądać tolerancja, to przemówienia o tolerancji w takim kontekście nie mają wartości" - napisał w komunikacie.

Odnosząc się do protestów, S. Niemiec opublikował oświadczenie, w którym narzeka na nierówne traktowanie wszystkich wyznań:

"Konstytucja gwarantuje wolność wyznania, ale w praktyce nie ma to żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Dzieci w szkołach uczone są wyłącznie doktryny rzymskokatolickiej, z kompletnym pominięciem wszelkich innych wyznań, których na świecie są tysiące. Teoretycznie jesteśmy państwem świeckim, ale obywatele niebędący wyznawcami rzymskiego katolicyzmu (w tym osoby niewierzące) od lat w debacie publicznej spychane są do miana obywateli gorszej kategorii, są atakowane" - napisał. Przypomina jednocześnie, że "od 2010 roku przed każdą Paradą Równości odprawia nabożeństwo ekumeniczne, do którego zaproszeni są wszyscy ludzie wiary. Próby dyskredytacji wszelkich innych wyznań przez konserwatywnych członków wspólnoty watykańskiej, a także próby zastraszania czy gróźb pod kątem duchownych reprezentujących inne niż rzymskie wyznania stanowi poważny sygnał o słabości polskiej ekumenii i świadomości naszych rodaków na temat religijnej różnorodności naszego kraju".

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • gość
  10.06.2019 22:56
  Uwaga. Selzer to nowy Dremor.
 • Hrabia
  12.06.2019 22:10
  Jego eminencja, biskup Niemiec odprawil nabozenstwo po swojemu, a jezeli komus sie to nie podoba,czy czuje sie obrazony,to juz inna sprawa. Biskup Niemiec nie jest zwiazany z Kosciolem rzymskokaoilickim,wiec wszelkie insunuacje dotyczace profanacji sa tu nie na miejscu. Protestanci odprawiaja nabozenstwa po swojemu,prawoslawni po swojemu, a rzymscy katolicy musza uczyc sie tolerancji.
 • Alessandra
  12.06.2019 23:31
  Panie Boze widzisz i nie grzmisz?! O tempora! O mores!
 • Tomek
  13.06.2019 22:32
  O Maryjo, bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają , a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  13°C Niedziela
  wieczór
  13°C Poniedziałek
  noc
  11°C Poniedziałek
  rano
  18°C Poniedziałek
  dzień
  wiecej »