Wystartował Festiwal Życia w Kokotku!

W Kokotku stanęły namioty małe i duże, więc czas zacząć tygodniowe spotkanie dla młodzieży z całego woj. śląskiego. Hasło tegorocznego festiwalu to: "Jak ogień"!

Grupy młodzieży z pięciu diecezji województwa śląskiego w poniedziałek zjeżdżały do Kokotka już od rana; był nawet festiwalowy pociąg. Po południu na miejscu zameldowało się już pół tysiąca uczestników, a organizatorzy wciąż oczekiwali na przybycie kolejnych kilkuset osób.

Główne wydarzenia odbywają się w ogromnym namiocie ze sceną, który wyrósł w niedalekim sąsiedztwie Oblackiego Centrum Młodzieży. Z kolei setki małych namiotów jeszcze do wieczora wznosiły się na polu namiotowym, gdzie większość uczestników nocuje. A wśród nich jest nie tylko młodzież, przybyły nawet rodziny z małymi dziećmi.

Tegoroczny festiwal rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP, wraz z wieloma duszpasterzami, którzy przyjechali na festiwal z młodzieżą ze swoich parafii, szkół czy wspólnot.

- Kiedy szukasz, kiedy próbujesz odnaleźć to, co jest w twoim życiu, zobacz, gdzie jest Chrystus. Dotknij się Go. Może bezpośrednio w tym wszystkim, co jest w sakramencie, może w tym, co jest jest spisane w całym doświadczeniu Bożego Ducha. A może dotknij się tych, którzy Go niosą i są świadkami Jego życia - zachęcał w kazaniu biskup.

- Niech to będzie rzeczywiście Festiwal Życia - tego życia, które niesiesz i które Bóg ofiarowuje na wieki. Tego życia, które możemy tworzyć, chronić i przeżywać jego piękno razem z innymi - mówił bp Solarczyk.

Wystartował Festiwal Życia w Kokotku!   Szymon Zmarlicki /Foto Gość Dziękczynienie po Mszy Świętej.

Wieczorem pierwszego dnia festiwalu imprezę integracyjną poprowadzili ks. Kuba Bartczak i wodzirej Tomek Cichy.

Hasło spotkania - "Jak ogień" - nawiązuje do postaci proroka Eliasza z Ksiąg Królewskich Starego Testamentu i jego historii zakończonej porwaniem do nieba przez ognisty wóz, która ma inspirować do rozpalenia w sobie ognia życia.

Od wtorku uczestnicy będą brali udział już w całodniowym programie, który obejmuje m.in. konferencje z zaproszonymi gośćmi, warsztaty, nabożeństwa i Msze Święte czy koncerty. Festiwal potrwa do niedzieli.

Organizatorzy przygotowali też jednodniowe wejściówki, które umożliwiają zainteresowanym udział we wszystkich wydarzeniach odbywających się danego dnia. Szczegóły na stronie festiwalu.

Wystartował Festiwal Życia w Kokotku!   Szymon Zmarlicki /Foto Gość W Kokotku zaroiło się od namiotów.
«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  6°C Sobota
  dzień
  7°C Sobota
  wieczór
  5°C Niedziela
  noc
  5°C Niedziela
  rano
  wiecej »