Polish American Congress Charitable Foundation przekazał dziesięć tysięcy dolarów dla Caritas Polska na rzecz pomocy powodzianom
20 lipca 2010 roku siedzibę Caritas Polska odwiedzili przedstawiciele Fundacji Charytatywnego Kongresu Polsko-Amerykańskiego z Chicago: Virginia Sikora prezes Fundacji, wiceprezesi Christofer T. Nowotarski, Steve Tokarski oraz pani dyrektor Bogumiła Padowski.
Fundacja organizuje pomoc dla powodzian, mobilizując Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Informuje o sytuacji po powodzi w Polsce oraz organizuje zbiórki pieniężne.
W kręgu zainteresowań Fundacji jest akcja Caritas „Tornister pełen uśmiechu”. Na zakup wyprawek szkolnych dla dzieci Polish American Congress przekazał 10 tysięcy dolarów. W ten sposób dołączył do tych, którzy ufundują wyprawki dla dzieci z terenów popowodziowych. Do tej pory Dyrektorzy Diecezjalnych Caritas zgłosili potrzebę 5176 wyprawek. W plecakach znajdą się m.in. zeszyty i przybory szkolne.
Przedstawiciele Fundacji Charytatywnej z USA wyrazili również zainteresowanie dalszą współpracą z Caritas chcąc wesprzeć program „Skrzydła” oraz program „Leczenie i rehabilitacja dzieci i dorosłych” na który przekażą fundusze na rzecz leczenia dzieci znajdujących się pod opieką Sióstr Elżbietanek w Kędzierzynie-Koźlu z diecezji opolskiej. Dzięki środkom przekazywanym przez Fundację będzie można pomóc dzieciom borykającym się z chorobami i trudnościami ekonomicznymi.
- Jesteśmy bardzo wdzięczni Polakom ze Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętają o swej Ojczyźnie i chcą być blisko tych, dla których los nie jest łaskawy. Rozmawiając z zarządem Polish American Congress, przekonałem się, że są to ludzie o wielkim sercu, głęboko zaangażowani w pomaganie innym. Są to również osoby, które głęboko kochają Ojczyznę – powiedział ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska po spotkaniu z gośćmi z USA.
Polonia amerykańska dołączyła do Rodaków rozsianych niemalże po całym świecie, którzy wspierają działalność pomocową Caritas Polska. Ofiary na rzecz powodzian nadeszły m.in. z Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech, od Polonii z Australii oraz osób indywidualnych ze Stanów Zjednoczonych.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.