Dzień Duchowej Odnowy dla mężczyzn

Donald Turbitt, lider katolickiej wspólnoty charyzmatycznej, będzie 1 sierpnia specjalnym gościem Dnia Duchowej Odnowy dla mężczyzn w Kalwarii Zebrzydowskiej. Rekolekcje w auli Wyższego Seminarium Duchownego oo. Bernardynów organizuje katolicka Wspólnota Mężczyzn św. Józefa.

Jak zapowiada Andrzej Lewek, koordynator ruchu, jednodniowe rekolekcje skupiać się będą wokół tematów związanych z męską tożsamością, nadzieją oraz drogą duchowego wzrostu. „Jako mężczyźni potrzebujemy odkrywać swoją podmiotowość w Bogu. Powszechnie mówi się o kryzysie ojcostwa, którego źródłem jest kryzys naszej męskości. W czasach silnych nurtów próbujących ‘wyrównać’ nas z kobietami zaczynamy doświadczać chaosu i gubimy się w rolach, wyznaczonych nam przez Stwórcę. W konsekwencji przestajemy być liderami, kapłanami ogniska domowego, a co gorsze często tracimy naszą tożsamość i więź z Bogiem” – zauważają organizatorzy rekolekcji.

Szczegóły na temat kalwaryjskiego Dnia Duchowej Odnowy są na stronie internetowej http://mezczyzni.net
Członkowie katolickiej wspólnoty Mężczyzn św. Józefa, spotykają się przy parafii św. Józefa na krakowskim Podgórzu. Są to studenci, ojcowie i emeryci. Łączy ich chęć odkrywania własnej podmiotowości w Bogu. Razem jeżdżą na weekendowe wyprawy. Organizują też dni "męskiej pracy".

Gość specjalny Donald Turbitt przez 21 lat służył w straży pożarnej w Providence w amerykańskim stanie Rhode Island, później przez 30 lat prowadził własny biznes. Przez dwie dekady był koordynatorem wspólnoty przymierza „God’s Love”. Prowadził misje i konferencje na całym świecie. Jest przedstawicielem „Promise Keepers” (Wierni przyrzeczeniu małżeńskiemu) – jednego z największych na świecie stowarzyszeń propagujących chrześcijańskie wartości wśród mężczyzn. Pełni funkcję wiceprzewodniczącego katolickiej sieci Mężczyzn Świętego Józefa na obszar Nowej Anglii. Współtworzy „Renewal Ministry” – Katolicką Koordynację Odnowy Charyzmatycznej w Stanach Zjednoczonych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
0°C Sobota
noc
0°C Sobota
rano
0°C Sobota
dzień
0°C Sobota
wieczór
wiecej »