Z aparatem po papieskich śladach

Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Kraków – te miejsca jednoznacznie kojarzą się z postacią Jana Pawła II. Ale w Polsce jest znacznie więcej zakątków, które wiążą się z postacią papieża Polaka. Utrwalmy je w kadrze.

Zachęcamy, by w czasie wakacji wybrać się do tych miejsc z aparatem fotograficznym, zrobić kilka zdjęć i zaprezentować je na stronach serwisu papieskiego portalu wiara.pl.

W tym celu organizujemy konkurs „Na papieskim szlaku”. Może w nim wziąć udział każdy, kto lubi letnie wędrówki z aparatem w ręku. Wystarczy utrwalić w kadrze miejsce w jakikolwiek sposób związane lub poświęcone pamięci Jana Pawła II, a następnie fotografię w formie elektronicznej przesłać do redakcji portalu wiara.pl na adres papiez@wiara.pl . Liczy się jakość wykonania i artystyczne ujęcie. Zdjęcia zostaną opublikowane w specjalnej galerii na naszych stronach internetowych. Wszystkie szczegóły na temat konkursu można znaleźć tutaj: http://papiez.wiara.pl/doc/593128.Na-papieskim-szlaku ,a także w serwisie www.papiez.wiara.pl.

W polskich górach rozsiane są Setki kilometrów papieskich szlaków. Karol Wojtyła przemierzał Beskidy, Gorce, Pieniny, Bieszczady i oczywiście Tatry. Wśród górskich lasów nie brakuje kapliczek i pomników poświęconych jego pamięci lub upamiętniających jego obecność.

Na Mazury i Pojezierze Drawskie ks. Karol Wojtyła – „wujek” zabierał często młodzież. Pływał, aż został biskupem i kardynałem. Jego ostatnia kajakowa wyprawa miała miejsce w lipcu 1978 roku – przed pamiętnym konklawe, które wybrało papieża Polaka.

Z aparatem po papieskich śladach   Henryk Przondziono/Agencja GN Rzeźba na początku szlaku na Leskowiec - Groń Jana Pawła II Kiedy Karol Wojtyła został wybrany następcą świętego Piotra, dalej podróżował po Polsce. Tym razem jako papież-pielgrzym. Po tamtych wydarzeniach pozostały ołtarze, pomniki, krzyże. Wystarczy choćby wspomnieć okazały ołtarz papieski w Starym Sączu pamiętający wizytę papieża z 1999 roku czy krzyż na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Pomniki Jana Pawła II są rozsiane po całej Polsce.

Pokażmy, w jaki sposób można pielęgnować pamięć o papieżu pielgrzymie Janie Pawle II, a jednocześnie wędrowcu Karolu Wojtyle.

Autorzy najciekawszych zdjęć otrzymają atrakcyjne nagrody w postaci przewodników turystycznych od wydawnictw Bratni Zew i Pascal. Nagrody czekają. Zdjęcia można przysyłać na adres papiez@wiara.pl do 31 sierpnia.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
2°C Niedziela
noc
0°C Niedziela
rano
5°C Niedziela
dzień
6°C Niedziela
wieczór
wiecej »