Peregrynacją Jasnogórskiej Ikony do San Giovanni Rotondo ojcowie Kapucyni rozpoczynają obchody stulecia urodzin świętego Jana Pawła II.
W poniedziałek, 11 listopada, w San Giovanni Rotondo, rozpoczęła się peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Miejscem nawiedzenia jest tamtejsze sanktuarium Santa Maria della Grazie. Tym wydarzeniem Bracia Mniejsi Kapucyni zaczynają obchody setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, papieża, którego z Ojcem Pio łączyły szczególne więzy. To za jego pontyfikatu zostały usunięte wszystkie przeszkody w procesie beatyfikacyjnym włoskiego mistyka. Również on osobiście dokonał beatyfikacji (2 maja 1999 r.), a następnie kanonizacji (16 czerwca 2002 r.) Brata z Pietrelciny.
Jasnogórskie sanktuarium wiąże się także z innym wydarzeniem. 27 stycznia 1972 roku ojciec Bernardino napisał list do kardynałów, arcybiskupów, biskupów i innych osobistości, prosząc o wsparcie u Ojca świętego, by dał nihil obstat dla prowadzenia procesu Ojca Pio. Odpowiedziało 19 kardynałów, 58 arcybiskupów, 133 biskupów, 43 duchownych i 20 świeckich. Pod jednym z pierwszych podpisali się kardynałowie Stefan Wyszyński i Karol Wojtyła, oraz 43 polskich biskupów. Napisany został odręcznie na Jasnej Górze, na firmowym papierze Prymasa Polski. Jest datowany na 3 maja 1972 roku. Polscy hierarchowie napisali w nim między innymi: "Błogosławionego Ojca Pio można zaliczyć do tych konsekrowanych, którzy wyróżniając się cnotą, umarli w świętości. Niektórzy z nas widzieli jego apostolat na własne oczy; inni otrzymywali wieści od tych, którzy go widzieli, słuchali i pisali o nim; wszyscy jesteśmy przekonani o świętości życia i szczególnej misji tego człowieka Kościoła. Dowodem na to jest jego długie, przykładne życie, ozdobione cnotą i szczególnym nabożeństwem do Męki Pana Jezusa i Najświętszej Maryi Panny, oraz płynące z miłości Boga i bliźniego heroiczne ofiary, pokuta i godne podziwu apostolstwo. To długie i przykładne życie znane jest dobrze całemu chrześcijańskiemu światu, także w naszej Ojczyźnie".
Powitanie Jasnogórskiej Ikony odbędzie się 11 listopada 2019 roku w Sanktuarium Santa Maria della Grazie. W uroczystości weźmie udział emerytowany metropolita wrocławski abp Marian Gołębiewski.
Program każdego dnia przewiduje uroczyste odsłonięcie Ikony podczas porannej modlitwy, Anioł Pański, medytację różańca świętego, Eucharystię, nieszpory i kolejną medytacje różańcową, towarzyszącą zasłonięciu Ikony. W niedzielę, 24 listopada, do sanktuarium zostaną przeniesione relikwie Świętego Pio z Pietrelciny. Ikona Czarnej Madonny opuści San Giovanni Rotondo 25 listopada o godz. 8:00.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.