Ceny medykamentów z dopłatą będą się zmieniać co trzy miesiące, a nie co dwa - czytamy w piątkowej "Rzeczpospolitej".
Jak podaje gazeta, Ministerstwo zdrowia chce oszczędzić pacjentom codziennej tabliczki mnożenia i dokłada starań, by na listę refundacyjną trafiło jak najwięcej leków wieloskładnikowych.
"Rzeczpospolita" dotarła do projektu nowelizacji ustawy refundacyjnej, która ma trafić do konsultacji wewnętrznych jeszcze przed świętem Trzech Króli. Wynika z niego, że resort zdrowia zapłaci więcej za lek dwuskładnikowy, czyli nie jak dotychczas - tylko za jego droższy składnik - ale także połowę za drugi - czytamy w dzienniku.
"Rz" wskazuje, że kolejna zmiana ucieszy zarówno pacjentów i producentów. Chodzi o częstotliwość obwieszczeń refundacyjnych - zamiast sześciu mają być cztery rocznie. Listy refundacyjne będą publikowane co trzy miesiące, zapewniając pacjentom większą stabilizację.
Dzięki bardzo sprawnej akcji policji i pracy innych służb samochód został odzyskany.
Polecił również zbadanie osób finansujących działalność ruchu antyfaszystów.
Niezmiennie od wielu lat niemal wszyscy badani deklarują zaufanie do straży pożarnej.