17 Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Hosanna” rozpoczyna się dziś wieczorem w Siedlcach. Głównym organizatorem tego wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji siedleckiej. Gwiazdami trzydniowej imprezy będą zespoły „Testimonium” i TGD.
W sierpniu komisja konkursowa zakwalifikowała do udziału w festiwalu 16 wykonawców, solistów i zespołów z całej Polski. Jak poinformowała Ilona Trojnar z siedleckiego KSM, już na tym etapie nie obyło się bez problemów. Według wstępnych założeń komisja miała wytypować 10 wykonawców, jednak po przesłuchaniach, okazało się, że poziom zgłoszonych osób i grup jest tak wysoki, że ostatecznie zakwalifikowano 16 wykonawców.
Wśród festiwalowej szesnastki znaleźli się wykonawcy m.in. z Warszawy, Kędzierzyna-Kożle, Gliwic, Bydgoszczy, Gdańska czy Siedlec. Wszyscy w czasie konkursu wykonają po dwie piosenki.
Pierwszym punktem w programie Festiwalu „Hosanna” będzie tzw. „Wieczór Chwały”, który rozpocznie się dziś o 19.00 w sali przy parafii św. Józefa w Siedlcach.
Na sobotę 4 września przed południem zaplanowano próby a o godzinie 15.00 w kaplicy akademickiej przy ul. Brzeskiej zostanie odprawiona Msza św. Natomiast o 17.00 w siedleckim amfiteatrze rozpocznie się koncert konkursowy. Ok. 20.00 zaplanowano występ gwiazdy sobotniego wieczoru czyli zespołu „Testimonium”.
W niedzielę 5 września przed południem uczestnicy wezmą udział we Mszy św. w parafii św. Stanisława w Siedlcach. O 18.00 rozpocznie się koncert laureatów a o godzinie 20.00 wystąpi kolejna gwiazda festiwalowa, zespół Trzecia Godzina Dnia.
Festiwal będzie okazją do promocji Światowych Dni Młodzieży. Uczczone także zostanie XX-lecie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Polsce.
Niewątpliwą atrakcją festiwalu będą loteria fantowa, w której każdy los wygrywa atrakcyjne nagrody, oraz wiele, wiele innych rozrywek. Relacjonować festiwal i transmitować fragmenty koncertów będzie Katolickie Radio Podlasie, które jest patronem medialnym tego wydarzenia.
... ocenił węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto.
Wcześniej delegacja protestujących przekazała swoje postulaty wobec KE.
Każdy z nich otrzymał wynagrodzenie 210 razy większe niż przeciętnie zarabiający pracownik.
Z powodu trwających w nich konfliktów zbrojnych, terroryzmu i przestępczości.