#narodzinyksiędza - odnajdź obrazki prymicyjne przed Wielkim Czwartkiem!

Zajrzyjcie do modlitewników, Biblii, książek religijnych - być może gdzieś między stronami znajdziecie obrazki prymicyjne księży, których poznaliście. To początek wyzwania, do jakiego zaprosił bp Roman Pindel i młodych, i starszych diecezjan.

O nowym przedsięwzięciu diecezjalnym - akcji #narodzinyksiędza - bp Roman Pindel i ks. Piotr Hoffmann poinformowali w Niedzielę Palmową, podczas transmisji wirtualnego świętowania Światowego Dnia Młodzieży, obchodzonego w tym roku na szczeblu diecezjalnym.

Ks. Piotr Hoffmann przypomniał, że Wielki Czwartek to dzień upamiętniający ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa i wraz z biskupem zaprosił do włączenia się w akcję. Chodzi o to, by znaleźć w domu - w modlitewnikach, może w Piśmie Świętym - obrazek czy obrazki prymicyjne znajomego księdza (czy księży), na których widnieje błogosławieństwo i motto życia kapłańskiego wybrane przez księdza.

Dodatkowo duszpasterze zaprosili, by zdjęcie obrazka (zrobione z jednej i drugiej strony) zamieścić w mediach społecznościowych: na Twitterze, Facebooku czy Instagramie, dodając dopisek: #narodzinyksiędza.

Wykonanie zdjęcia obu stron obrazka i przesłanie go - to jedno, ale akcja nie ogranicza się jedynie do tego. Podczas transmisji wieczornego Różańca o 20.30 o przedsięwzięciu wszystkim widzom mówił biskup Roman Pindel. Przypomniał także, że co roku w Wielki Czwartek w bielskiej katedrze św. Mikołaja podczas Mszy Krzyżma św. księża diecezjalni odnawiają swoje przyrzeczenia kapłańskie. W tym roku będą je odnawiać w swoich domach, kościołach, małych wspólnotach kapłańskich.

Biskup zachęcił do szczególnej modlitwy za księży: - Pomódlmy się za kapłanów, którzy pracują w naszej parafii. Pomyślmy o przeszłości: których księży szczególnie zapamiętaliśmy? Może byli opiekunami, kiedy byliśmy ministrantami, naszej grupy oazowej? Pomódlmy się za tych, którym coś zawdzięczamy - zaprosił bp Pindel.

#narodzinyksiędza - odnajdź obrazki prymicyjne przed Wielkim Czwartkiem!   FACEBOOK DIECEZJA BIELSKO-ŻYWIECKA

Na profilu diecezji bielsko-żywieckim pierwszym był… właśnie obrazek prymicyjny biskupa Romana Pindla z 1983 roku. Do akcji włączyło się już także Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, dodając obrazek prymicyjny ks. Karola Wojtyły z 1946 roku!

#narodzinyksiędza - odnajdź obrazki prymicyjne przed Wielkim Czwartkiem!   FACEBOOK DIECEZJA BIELSKO-ŻYWIECKA #narodzinyksiędza - odnajdź obrazki prymicyjne przed Wielkim Czwartkiem!   FACEBOOK DIECEZJA BIELSKO-ŻYWIECKA

Jednocześnie biskup poinformował o jeszcze jednym wspólnym przedsięwzięciu dla wszystkich pokoleń: Koronce do Bożego Miłosierdzia, transmitowanej o godz. 15 od Wielkiego Piątku do uroczystości Bożego Miłosierdzia.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
21°C Piątek
dzień
22°C Piątek
wieczór
19°C Sobota
noc
16°C Sobota
rano
wiecej »