#narodzinyksiędza - odnajdź obrazki prymicyjne przed Wielkim Czwartkiem!

Zajrzyjcie do modlitewników, Biblii, książek religijnych - być może gdzieś między stronami znajdziecie obrazki prymicyjne księży, których poznaliście. To początek wyzwania, do jakiego zaprosił bp Roman Pindel i młodych, i starszych diecezjan.

O nowym przedsięwzięciu diecezjalnym - akcji #narodzinyksiędza - bp Roman Pindel i ks. Piotr Hoffmann poinformowali w Niedzielę Palmową, podczas transmisji wirtualnego świętowania Światowego Dnia Młodzieży, obchodzonego w tym roku na szczeblu diecezjalnym.

Ks. Piotr Hoffmann przypomniał, że Wielki Czwartek to dzień upamiętniający ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa i wraz z biskupem zaprosił do włączenia się w akcję. Chodzi o to, by znaleźć w domu - w modlitewnikach, może w Piśmie Świętym - obrazek czy obrazki prymicyjne znajomego księdza (czy księży), na których widnieje błogosławieństwo i motto życia kapłańskiego wybrane przez księdza.

Dodatkowo duszpasterze zaprosili, by zdjęcie obrazka (zrobione z jednej i drugiej strony) zamieścić w mediach społecznościowych: na Twitterze, Facebooku czy Instagramie, dodając dopisek: #narodzinyksiędza.

Wykonanie zdjęcia obu stron obrazka i przesłanie go - to jedno, ale akcja nie ogranicza się jedynie do tego. Podczas transmisji wieczornego Różańca o 20.30 o przedsięwzięciu wszystkim widzom mówił biskup Roman Pindel. Przypomniał także, że co roku w Wielki Czwartek w bielskiej katedrze św. Mikołaja podczas Mszy Krzyżma św. księża diecezjalni odnawiają swoje przyrzeczenia kapłańskie. W tym roku będą je odnawiać w swoich domach, kościołach, małych wspólnotach kapłańskich.

Biskup zachęcił do szczególnej modlitwy za księży: - Pomódlmy się za kapłanów, którzy pracują w naszej parafii. Pomyślmy o przeszłości: których księży szczególnie zapamiętaliśmy? Może byli opiekunami, kiedy byliśmy ministrantami, naszej grupy oazowej? Pomódlmy się za tych, którym coś zawdzięczamy - zaprosił bp Pindel.

#narodzinyksiędza - odnajdź obrazki prymicyjne przed Wielkim Czwartkiem!   FACEBOOK DIECEZJA BIELSKO-ŻYWIECKA

Na profilu diecezji bielsko-żywieckim pierwszym był… właśnie obrazek prymicyjny biskupa Romana Pindla z 1983 roku. Do akcji włączyło się już także Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, dodając obrazek prymicyjny ks. Karola Wojtyły z 1946 roku!

#narodzinyksiędza - odnajdź obrazki prymicyjne przed Wielkim Czwartkiem!   FACEBOOK DIECEZJA BIELSKO-ŻYWIECKA #narodzinyksiędza - odnajdź obrazki prymicyjne przed Wielkim Czwartkiem!   FACEBOOK DIECEZJA BIELSKO-ŻYWIECKA

Jednocześnie biskup poinformował o jeszcze jednym wspólnym przedsięwzięciu dla wszystkich pokoleń: Koronce do Bożego Miłosierdzia, transmitowanej o godz. 15 od Wielkiego Piątku do uroczystości Bożego Miłosierdzia.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Anonim (konto usunięte)
  07.04.2020 13:22
  A jak bym tak jeszcze przypomniała o Margaretce, i o Dziele Duchowej Adopcji Kapłanów (dostępne na internecie)... Zaangażujmy się na dłużej....
 • saherb
  07.04.2020 15:17
  Ja nie wezmę w tym udziału, ponieważ nie mam już wszystkich obrazków (wyrzucone), a tych, które mam nie mógłbym wszystkich znaleźć. Wolę ogólnie pomodlić się za wszystkich księży, niż któregoś pominąć poprzez brak jego obrazka.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  12°C Czwartek
  rano
  17°C Czwartek
  dzień
  17°C Czwartek
  wieczór
  14°C Piątek
  noc
  wiecej »